X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

60 milionów zł na "Kulturę w sieci" Piotr Gliński: to program bez precedensu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 17:00
60 milionów złotych trafi do 1182 beneficjentów w całym kraju na wsparcie działań kulturalnych w Internecie w czasie epidemii koronawirusa. W resorcie kultury ogłoszono wyniki części dotacyjnej programu "Kultura w sieci" dla firm, NGO i instytucji samorządowych.
Audio
  • Dyrektor Narodowego Centrum Kultury profesor Rafał Wiśniewski o programie "Kultura w sieci" (źr. IAR)
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński (P) oraz dyrektor Narodowego Centrum Kultury Rafał Wiśniewski (L) podczas konferencji w MKiDN w Warszawie, dot. programu Kultura w sieci
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński (P) oraz dyrektor Narodowego Centrum Kultury Rafał Wiśniewski (L) podczas konferencji w MKiDN w Warszawie, dot. programu "Kultura w sieci"Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

kultura-1200-tt.jpg
"Kultura w sieci" wsparciem dla artystów, twórców, instytucji

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podkreślił, że "Kultura w sieci” to program wyjątkowy w historii programów dotacyjnych finansowanych ze środków ministra kultury - zarówno pod względem budżetu, jak też tempa wdrażania. - To jest rzecz bez precedensu, największy tego typu program w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, specjalnie przygotowany w okresie pandemii - podkreślił Piotr Gliński.

Przypomniał, że na część dotacyjną przyszło ponad 6 tysięcy wniosków. - 6 tysięcy wniosków było rozpatrywanych - to jest też liczba bez precedensu - z czego prawie tysiąc dwieście programów uzyskało finansowanie na łączną kwotę 60 milionów złotych - poinformował minister kultury.Program dotacyjny i stypendialny

Program "Kultura w Sieci" składa się z programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu dotacyjnego, zarządzanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Piotr Gliński poinformował, że w najbliższych dniach resort kultury poinformuje, jak została rozdysponowana kwota 20 milionów złotych w ramach części stypendialnej programu. - Mieliśmy dzisiaj wszystko razem ogłaszać, ale ja to wstrzymałem, ponieważ wydawało mi się, że lepiej będzie, jeśli damy więcej stypendiów 3-miesięcznych niż mniejszą liczbę 6-miesięcznych i dlatego musimy to jeszcze trochę zmienić - wyjaśnił szef resortu kultury.

Dofinansowanie w części dotacyjnej programu "Kultura w sieci" otrzymały najlepsze projekty, które uzyskały minimum 75 punktów na 100 możliwych. Dotacje wypłacane z programu będą sięgały od 5 do 150 tysięcy złotych.

- 47 procent przyznanych środków to inicjatywy związane z koncertami i spektaklami; ponad 20 procent to działania z zakresu edukacji kulturalnej i około 10 procent to gry, aplikacje i platformy internetowe służące do upowszechniania treści kulturotwórczych - podkreślił dyrektor Narodowego Centrum Kultury prof. Rafał Wiśniewski.

W gronie beneficjentów programu dotacyjnego znalazło się prawie 400 instytucji publicznych, samorządowych instytucji kultury i prawie 580 organizacji pozarządowych, fundacji, kościołów i związków wyznaniowych. Dotację przyznano m.in. Związkowi Artystów Scen Polskich, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga, Teatrowi Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach i Gminno-Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie.

Zadania w ramach programu będą realizowane do 30 października 2020 roku. Wszystkie efekty działań dostępne będą za darmo w Internecie. Szczegółowe wyniki naboru znajdują się na stronie Narodowego Centrum Kultury.


IAR/agkm


infografika trzeci etap znoszenia ograniczeń (od 18 maja) infografika trzeci etap znoszenia ograniczeń (od 18 maja)

Czytaj także

"Może wynieść nawet do 4 mld zł". Minister kultury o pomocy dla artystów

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 14:33
- Pomoc dla artystów w ramach tarcz antykryzysowych może wynieść nawet do 4 mld zł - powiedział w Sejmie wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Przypomniał, że tegoroczny budżet kultury to 5 mld 250 mln zł, a w 2015 r. wynosił on 3 mld 600 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy otwarcie kin i teatrów? Gliński: nie możemy o tym myśleć w perspektywie kilku tygodni

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 19:27
– Na razie nie możemy myśleć o otwarciu kin i teatrów w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych. Sytuacja wciąż jest bardzo poważna – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń