X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Nowa tajemnicza choroba, która atakuje dzieci. Prawdopodobnie jest powiązana z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 05:45
Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo potwierdził we wtorek, że w całym stanie odkryto 137 przypadków wieloukładowego zespołu zapalnego u dzieci (MIS-C). Jego zdaniem jest to jednak tylko "wierzchołek góry lodowej".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/ESTELA SILVA

Według Andrew Cuomo 90 proc. dzieci z MIS-C miało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa lub jego przeciwciał. Zaznaczył, że to w Nowym Jorku odkryto najpierw tę chorobę i zaapelował, aby inne stany i kraje się jej bacznie przyjrzały.

- Im więcej stanów się temu przygląda, tym więcej znajdziemy przypadków - ocenił dodając, że początkowo nie łączono dziecięcej choroby z COVID-19, ponieważ nie atakowała dróg oddechowych.

Czytaj więcej
wirus 1200 pap.jpg
USA: ponad 1,5 tys. nowych ofiar śmiertelnych COVID-19. Znaczny dobowy wzrost liczby zgonów

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Donald Trump wysłał list do szefa WHO. Grozi trwałym wstrzymaniem finansowania

W trakcie codziennej konferencji prasowej, która tym razem miała miejsce na Long Island, współpracowniczka gubernatora kwestionowała dane, które przedstawił we wtorek burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio. Mówił on, że w samym mieście na MIS-C choruje 147 dzieci.

"Wróciliśmy do początku"

W odniesieniu do statystyk dotyczących koronawirusa Cuomo podał, że w ciągu ostatniej doby zmarło 105 osób, tyle samo, co 26 marca. - Wróciliśmy w zasadzie do miejsca, w którym zaczęliśmy, zanim ta tragedia na nas spadła - zauważył.

W szczytowym momencie pandemii na przełomie marca i kwietnia każdego dnia umierało w stanie Nowy Jork średnio blisko 800 osób.

- Liczba zgonów relatywnie spadła, ale wciąż jest boleśnie wysoka - przyznał gubernator. Zaznaczył zarazem, że mniejsza jest łącznie liczba hospitalizacji, intubacji oraz dzienna liczba nowych hospitalizacji z powodu COVID-19.

- Patrz, jak szybki jest ten wzrost, jak strome jest to wzniesienie i zobacz, jak powolny jest ten spadek. Z wirusem możesz szybko wpakować się w kłopoty, a zmiana krzywej i zmniejszenie wskaźnika infekcji zajmuje więcej czasu. Nie pozwól więc, aby znów nastąpił gwałtowny skok - ostrzegał Cuomo.

Walka z pandemią

Wzywał nowojorczyków we wszystkich grupach wiekowych i profesjach do noszenia maseczek i zachowania dystansu społecznego. Zwracając uwagę, że większość nowych przypadków COVID-19 występuje u osób, które nie pracują poza domem. Podkreślił, że przestrzeganie tych zaleceń jest bardzo ważne i przypomniał, że do zakażeń może dojść także podczas rozmów ze znajomymi albo ze strony domowników, którzy są zatrudnieni i narażeni na wirusa.

Gubernator zaznaczył, że zachodnia część stanu Nowy Jork zaczęła wznawiać działalność gospodarczą po spełnieniu wyznaczonych kryteriów w walce z pandemią. Jak dodał szpitale w regionie będą mogły przeprowadzać planowane zabiegi chirurgiczne, ale duże zgromadzenia, jak nabożeństwa i wydarzenia sportowe z udziałem widzów, będą wciąż zakazane.

Do otwarcia firm i złagodzenia obostrzeń w środę przygotowuje się region stołeczny wokół stolicy stanu Albany. Następuje to po spełnieniu ostatniego z wymogów, zaangażowania 430 osób monitorujących kontakty ludzi zakażonych wirusem.

Czytaj więcej
1200_koronawirus_PAP.jpg
Bogaci Amerykanie uciekają z Nowego Jorku. Powodem koronawirus

>>>[CZYTAJ TAKŻE] WHO zbada swoje postępowanie z początku pandemii koronawirusa. "Po to, by wyciągnąć lekcję"

Restrykcjami objęte są wciąż trzy regiony stanu, miasto Nowy Jork, Long Island oraz hrabstwa położone na północ od miasta. Znane są one jako region środkowego Hudsonu.

W trakcie konferencji Andrew Cuomo powiedział także, że stan zezwoli na uroczystości z okazji Dnia Pamięci, (Memorial Day) upamiętniającego amerykańskich weteranów. Warunkiem będzie uczestniczenie w ceremoniach nie więcej niż 10 osób. Dopuszczalne będą też tradycyjne parady pojazdów. Muszą się jednak odbywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, w tym dystansu społecznego.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus w USA: już ponad 90 tys. ofiar, ale spada dzienna liczba zmarłych

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 04:01
O 759 wzrósł w ciągu ostatniej doby bilans ofiar śmiertelnych epidemii w USA. Łącznie śmierć z powodu koronawirusa w Stanach Zjednoczonych poniosło już 90 309 osób - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore, Maryland.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prace nad szczepionką na COVID-19. Dobre wyniki w USA, gorsze w Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 15:34
Zachęcające są wyniki pierwszej fazy badań nad testowaną w USA szczepionką przeciwko COVID-19 jednej z firm amerykańskich. Gorzej natomiast wypadły wstępne badania brytyjskiego preparatu - informują media.
rozwiń zwiń