X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Przede wszystkim gospodarka. Rozmowy prezydentów Polski i Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 16:42
Przyszłość gospodarki i polityki europejskiej w kontekście pandemii koronawirusa była tematem godzinnej rozmowy telefonicznej prezydentów Polski i Niemiec. Była to kolejna z serii rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z zagranicznymi partnerami.
Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier podczas wizyty prezydenta Niemiec w Polsce w 2018 roku
Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier podczas wizyty prezydenta Niemiec w Polsce w 2018 rokuFoto: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Prezydent Frank-Walter Steinmeier pogratulował polskim władzom skutecznej strategii ograniczającej zdrowotne skutki pandemii.

pap_palac1200.jpg
Andrzej Duda na czele, Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia z podobnym poparciem

Prezydenci omówili koncepcje współpracy europejskiej w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego przedstawione w liście Prezydenta RP do liderów europejskich, podkreślając konieczność wzmocnienia samodzielności i solidarności europejskiej w sytuacjach zagrożenia zdrowotnego - szczególnie jeśli chodzi o produkcję niezbędnych materiałów ochronnych i sprzętu medycznego.

Przede wszystkim gospodarka

Większość rozmowy poświęcono kwestiom gospodarczym. Obaj przywódcy uznali, że kluczowymi zadaniami są dzisiaj zachowanie płynności finansowej firm i działania na rzecz utrzymania miejsc pracy.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Prof. Krasnodębski: UE zawiodła tam, gdzie oczekujemy od niej kompetencji

Dla osiągnięcia tych celów konieczne jest wsparcie przez środki publiczne, tak jak to się dzieje dzisiaj zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Zapobieganie głębokiej recesji w Europie musi być, zdaniem prezydentów, wsparte przez inicjatywy na poziomie unijnym.


Prezydent Andrzej Duda przekazał polskie stanowisko w sprawie niemiecko-francuskiej propozycji Funduszu Odbudowy. Polska pozytywnie odnosi się do projektu, ale uważa, że kluczowymi elementami jego oceny będą szczegóły dotyczące źródeł finansowania, zasad podziału środków oraz charakteru pomocy. Polska jest gotowa aktywnie włączyć się w wypracowywanie tych szczegółów w dialogu z innymi stolicami.

Spadek koniunktury w Polsce (opr. PAP) Spadek koniunktury w Polsce (opr. PAP)

Prezydenci rozmawiali także o konieczności współdziałania na forach organizacji międzynarodowych.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Koszty będą rozłożone na wszystkich". Targalski o funduszu odbudowy UE

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 09:05
- Komisja Europejska ma pożyczyć 500 mld euro. Te pieniądze zostaną zwrócone po 2027 r. Nie wiadomo skąd - najprawdopodobniej z budżetu unijnego, czyli pieniądze będziemy zwracali wszyscy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Guzy: Niemcy i Francja chcą w UE powrotu do osi Berlin-Paryż

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 21:40
- Niemcy chcą nadać ton podstawowym decyzjom, jakie stoją przed Unią Europejską. To nawrót do osi Berlin-Paryż - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z PAP. Gościem audycji był także dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego. 
rozwiń zwiń