X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: odgrywamy w Unii Europejskiej pozytywną rolę

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 08:08
- Nie potrzebujemy resetu w relacjach z Unią Europejską, odgrywany w niej pozytywną rolę – ocenił prezydent Andrzej Duda w rozmowie, która ukazała się w aktualnym wydaniu tygodnika "Do Rzeczy".
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: flickr/Andrzej Duda

- Nie potrzebujemy żadnego resetu. Od kilkunastu lat współtworzymy Unię, jesteśmy jej częścią – w ten sposób prezydent odpowiedział na pytanie, czy druga tura może oznaczać reset w relacjach Polska-UE?

1200papp-ok.jpg
Prezydent: chcemy, by nasz region był biegunem rozwoju w Europie po pandemii

- Przecież to my zabiegaliśmy o ambitny plan odbudowy Europy, ten "współczesny plan Marshalla". Odgrywamy tu pozytywną rolę, udaje się nam łączyć racje różnych stron. (…) Mówimy jednym głosem z Grupą Wyszehradzką, z Rumunią i innymi państwami. I to przynosi wymierne efekty. W najbliższych latach może do Polski popłynąć rekordowe 160 mld euro, to jest ponad 700 mld zł – powiedział prezydent.

Czytaj także:

Relacje z USA

Odnosząc się do stosunków z USA, stwierdził, że "dobre relacje ze Stanami Zjednoczonymi leżą w najgłębszym interesie Rzeczpospolitej".

rolnictwo 1200.jpg
Prezydent: będą dodatkowe środki z UE dla polskich rolników poszkodowanych przez epidemię

- Tak uważam, to jest polska racja stanu i cieszę się, że za mojej kadencji udało się sprawić, iż te relacje są być może najlepsze w historii – ocenił Andrzej Duda.

Amerykańskie wojsko

Dodał, że m.in. dzięki jego staraniom w Polsce stacjonuje ok. 4 tys. żołnierzy amerykańskich.

- Tam, gdzie stacjonują wojska USA, biznes amerykański także zwiększa swoją obecność. W ciągu ostatnich pięciu lat nasza wymiana handlowa zwiększyła się o 50 proc. – powiedział prezydent.

Wypróbowany sojusz

usarmy-free-shut-1200.jpg
Szef BBN o deklaracjach prezydentów USA i Polski: chodzi o zwiększenie zapowiadanej liczby żołnierzy

Zapewnił, że relacje między Stanami Zjednoczonymi a Polską oparte są na trwałych fundamentach, m.in. na podobnie rozumianych kwestiach gospodarczych.

- Nas, Polaków łączą z Amerykanami te same wartości, zbieżne interesy i wypróbowany sojusz, który będzie trwał – powiedział prezydent. 

fc

Czytaj także

"Występujemy w interesie wschodniej flanki NATO". Szymon Szynkowski vel Sęk o rozmowach Duda-Trump

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 12:11
- Powinniśmy zabiegać o to, żeby siły amerykańskie w Europie jako całość nie były zmniejszane, natomiast by była zwiększana obecność sił amerykańskich w Polsce. To powinien być nasz zasadniczy cel - mówił w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijny fundusz odbudowy. Ekspert: Polska jest zadowolona z propozycji wyjściowych UE

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 19:05
Unijny budżet na lata 2021-2027 oraz współpraca regionu po pandemii koronawirusa zdominowały piątkowe rozmowy szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej podczas szczytu V4 w Warszawie. Z okazji inauguracji polskiego przewodnictwa premierów przyjął w Belwederze prezydent Andrzej Duda. 
rozwiń zwiń