X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Możliwe odwrócenie politycznych sojuszy? Dr Żukowski: w PSL mogła pojawić się silna oddolna presja

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 15:16
- Gdyby doszło do zawiązania sojuszu między PiS a PSL, pozwoliłoby to na poszerzenie zaplecza parlamentarnego i większości sejmowej w przypadku tej pierwszej partii. Zwiększyłoby to również szanse na stabilne rządzenie przez ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego oraz poszukiwanie większości konstytucyjnej - powiedział dr Tomasz Żukowski, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Dr Tomasz Żukowski
Dr Tomasz ŻukowskiFoto: PR24/RB

Według doniesień medialnych Prawo i Sprawiedliwość prowadzi rozmowy z Polskim Stronnictwem Ludowym. Partia Jarosława Kaczyńskiego miała zaoferować ludowcom wejście do koalicji rządowej i sejmikowej.

zgorzelski piotr_PR1-1200.jpg
Piotr Zgorzelski: zawsze odpowiadaliśmy na zaproszenie prezydenta
Posłuchaj
22:06 PR24_AAC 2020_07_14-14-07-41.mp3 Dr Tomasz Żukowski o rozstrzygnięciu wyborów prezydenckich i sytuacji Polskiego Stronnictwa Ludowego na krajowej scenie politycznej ("Temat dnia/Gość PR24")

Dr Żukowski: całkowita katastrofa PSL

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zanotował bardzo słaby wynik w wyborach prezydenckich, co mogło spowodować, że część członków jego ugrupowania byłaby skłonna do współpracy z partią rządzącą.

- PSL zachowało bardzo silne wpływy w środowiskach samorządowych, ale zarazem w skali ogólnokrajowej nastąpiła całkowita katastrofa tej partii. Jej tradycyjny elektorat, prawie w całości, przemaszerował do PiS, natomiast nowy, pozyskany w średnich miastach, centrowy, chadecki do Rafała Trzaskowskiego - wskazał dr Tomasz Żukowski.

Waldemar Paruch 1200.jpg
Prof. Waldemar Paruch: w wyborach prezydenckich nie ma srebrnego medalu

"Mogła pojawić się silna presja"

Politolog stwierdził, że do najbliższych wyborów PSL "będzie miał status formacji drugoligowej". – W tej sytuacji mogła pojawić się bardzo silna oddolna presja lokalnych działaczy, by szukać ewentualnie współpracy z rządzącą formacją, która skutecznie realizuje interesy ich tradycyjnego elektoratu - zaznaczył rozmówca Antoniego Trzmiela.

Gdyby doszło do zawiązania sojuszu między PiS a PSL, to zdaniem dr. Żukowskiego pozwoliłoby to na poszerzenie zaplecza parlamentarnego i większości sejmowej w przypadku przepływu części posłów ludowców. Zwiększyłoby to również szanse na stabilne rządzenie przez partię Jarosława Kaczyńskiego oraz poszukiwanie większości konstytucyjnej.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: dr Tomasz Żukowski, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego
Data emisji: 14.07.2020
Godzina emisji: 14.09

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Nie sądzę, by miały radykalny kształt". Macierewicz o możliwych zmianach w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 08:15
- Jest jasne, że będziemy musieli kontynuować dotychczasową linię i pewne działania, które będzie trzeba zintensyfikować, by sprostać konkretnym wyzwaniom. Nowa sytuacja wymaga nowych rozwiązań - powiedział Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Chwedoruk: będziemy obserwować jeden z najciekawszych procesów w polskiej polityce

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 09:10
- Wśród obecnej opozycji z całą pewnością pojawią się napięcia związane choćby z tym, że najbardziej przegrane w wyborach prezydenckich ugrupowania staną ponownie przed groźbą zwasalizowania przez Koalicję Obywatelską, Platformę Obywatelską - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia politolog dr hab. Rafał Chwedoruk.
rozwiń zwiń