X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Protesty na Białorusi. Ambasador RP interweniował ws. zatrzymanych Polaków

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 09:18
- Ambasador Polski na Białorusi Artur Michalski interweniował w białoruskim MSZ w sprawie trzech Polaków zatrzymanych w tym kraju; będziemy sprawdzali, czy nie ma większej liczby zatrzymanych - poinformował w środę wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.
Specjalne formacje militarne zatrzymują demonstrantów w Mińsku na Białorusi
Specjalne formacje militarne zatrzymują demonstrantów w Mińsku na BiałorusiFoto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Poseł KO Michał Szczerba, który obserwował wybory i protesty powyborcze w Mińsku poinformował, że skontaktowały się z nim rodziny polskich studentów, które w poniedziałek utraciły z nimi kontakt. Informacje te potwierdził wcześniej w środę wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

Trzej Polacy zatrzymani

epa08598241-1200-bl.jpg
Polscy studenci zatrzymani na Białorusi. Wiceszef MSZ: będziemy interweniowali

Wiceszef MSZ poinformował, że zatrzymanych zostało trzech Polaków na Białorusi. - Nasz ambasador interweniował, był w białoruskim MSZ, domagając się uwolnienia trzech Polaków - powiedział Jabłoński.

- Jesteśmy też w kontakcie z rodzinami, staramy się, żeby dostawały te informacje w pierwszej kolejności. Będziemy też sprawdzali, czy nie ma większej grupy zatrzymanych, bo liczby zatrzymanych są bardzo duże, więc te informacje będą jeszcze spływały, będziemy monitorować tę sprawę - zapewnił.

Protesty od ogłoszenia sondażowych wyników wyborów

Bialorus milicja zatrzymania pap 1200.jpg
Zamieszki po wyborach na Białorusi. Szczerba: wśród zatrzymanych polscy studenci

Od niedzieli w Mińsku i innych miastach Białorusi trwają protesty. Demonstracje i starcia z milicją wybuchły w Mińsku po ogłoszeniu wyników oficjalnego badania exit poll, według którego w niedzielnych wyborach prezydenckich zwyciężył obecny szef państwa Alaksandr Łukaszenka, uzyskując ok. 80 proc. głosów, a jego główna rywalka Swiatłana Cichanouska mniej niż 10 proc. głosów.

Cichanouska podjęła w poniedziałek decyzję o opuszczeniu Białorusi. We wtorek minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius poinformował, że Cichanouska jest bezpieczna na Litwie.

pg

Czytaj także

"Łukaszenka walczy o zachowanie władzy". Kamil Kłysiński o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 14:00
- Spirala przemocy i gniewu na Białorusi jest na tyle duża, że ludzie ponownie wyjdą na ulice. Możemy spekulować, czy będzie ich mniej i czy będą bardziej zdeterminowani?  - powiedział w Polskim Radiu 24 Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich, który komentował sytuację po wyborach prezydenckich w kraju rządzonym od 26 lat przez Alaksandra Łukaszenkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamieszki po wyborach na Białorusi. Szczerba: wśród zatrzymanych polscy studenci

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 06:40
- Niestety wszystko wskazuje na to, że wśród zatrzymanych w Mińsku jest dwóch polskich studentów - poinformował we wtorek przed północą poseł Michał Szczerba (KO). Dodał, że skontaktowały się z nim rodziny polskich studentów, które w poniedziałek utraciły z nimi kontakt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy studenci zatrzymani na Białorusi. Wiceszef MSZ: będziemy interweniowali

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 08:09
- Mamy informacje o polskich studentach na Białorusi, z którymi ich rodziny straciły kontakt; nie zostawimy ich bez pomocy, będziemy interweniowali w tej sprawie - poinformował w środę w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.
rozwiń zwiń