X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Liban: zakończono akcję ratunkową na gruzowisku, w którym wykryto oznaki życia

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 01:47
Libańskie służby ratownicze nie odnalazły nikogo pod gruzami budynku zniszczonego 4 sierpnia w wyniku eksplozji Bejrucie, w których dwa dni temu wykryto oznaki życia - poinformowali lokalni działacze humanitarni. Akcja poszukiwawcza została zakończona.
Gruzy budynku w których w czwartek wykryto oznaki życia
Gruzy budynku w których w czwartek wykryto "oznaki życia"Foto: PAP/EPA/NABIL MOUNZER

- Niestety, dziś możemy powiedzieć, że w zniszczonym budynku nie ma śladu życia - cytuje agencja AFP słowa Francesco Lermandy, chilijskiego ratownika specjalistycznego. Wyjaśnił on, że dwóch ratowników weszło w sobotę do przejścia prowadzącego do ostatniej kieszeni powietrznej, w której mogła znajdować się ofiara, ale nikogo tam nie znaleźli.

bejrut pap 1200 .jpg
Liban: "oznaki życia" w gruzowisku po eksplozji w Bejrucie

"Ten budynek należało przeszukać kilka tygodni temu"

Według Lermandy nadal będą prowadzone prace nad zabezpieczeniem terenu i upewnieniem się, że nikt w środku nie został. Nadzorujący tę operację inżynier Rijad al-Assad wyjaśnił, że "pies dał nam nadzieję na znalezienie kogoś żywego, ale też uwypuklił wady całego systemu". - Ten budynek należało przeszukać kilka tygodni temu - powiedział.

W czwartek wczesnym wieczorem libańskie władze poinformowały, że zespół ratowników z psem ratowniczym wykrył ruch pod zawalonym budynkiem w dzielnicy Gemmayze, jednej z najbardziej zniszczonych w wyniku potężnej eksplozji 4 sierpnia, w wyniku której zginęło na miejscu lub zmarło w wyniku obrażeń 191 osób.

Czytaj także: 

- (Oznaki życia - oddechu i tętna) wraz ze wskazaniami czujnika temperatury oznaczają, że jest możliwe, iż (pod gruzami) jest ktoś żywy - cytowała agencja Reutera słowa jednego z ratowników. 


mbl