X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowe normy ochrony zwierząt. Zobacz, co zawiera projekt PiS

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 13:29
Zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenie uboju rytualnego - to niektóre założenia projektu ustawy o nowych normach ochrony zwierząt. Projekt przygotowało Forum Młodych PiS.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock.com

- Uważamy, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny w kwestii ochrony zwierząt - powiedział na konferencji prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- My liczymy tu także na poparcie ponadpartyjne, bo to nie jest kwestia polityczna, to jest kwestia związana z tym wszystkim, (...) co się określa jako humanitaryzm i (...) co odnosi się do ludzkiej dobroci, uczciwości - wskazał prezes PiS. Zaznaczył, że to ustawa, którą z całą pewnością poprą wszyscy dobrzy ludzie w Polsce. 


jarosław kaczyński pap 1200.jpg
"Trzeba wprowadzić zupełnie nowy porządek prawny". Prezes PiS o ochronie zwierząt

- Przyszedł moment, w którym możemy na poważnie zająć się kwestią ochrony zwierząt. Cieszę się, że tak mocno angażuje się w to młode pokolenie - powiedział, oddając głos Michałowi Moskalowi, przewodniczącemu Forum Młodych PiS.

Michał Moskal, przedstawiając założenie projektu, ocenił, że nowe przepisy kompleksowo dotykają tematu ochrony zwierząt.


Posłuchaj
00:24 Michał Moskal Jest projekt ustawy ws. nowych norm ochrony zwierząt.mp3 Michał Moskal: Jest projekt ustawy ws. nowych norm ochrony zwierząt (IAR)

- Chcemy pokazać, że miarą naszego człowieczeństwa, jest to, w jaki sposób traktujemy zwierzęta. Chcemy zaimplementować rozwiązania, które funkcjonują chociażby w Austrii, Wielkiej Brytanii czy Chorwacji, i dlatego chcemy zakazać hodowli zwierząt futerkowych - oświadczył Moskal. Jak dodał, inicjatorzy projektu chcą także ograniczyć ubój rytualny w Polsce. - Na mocy ustawy, którą przygotowaliśmy on będzie się odbywać wyłącznie w takim zakresie, jaki jest potrzebny na potrzeby związków wyznaniowych - poinformował.

Projekt wprowadza zmiany w zakresie funkcjonowania schronisk dla zwierząt. Nowe przepisy zaproponowane przez Forum Młodych PiS ograniczają również możliwość trzymania zwierząt na uwięzi.

czabanski 1200.jpg
Krzysztof Czabański: lobby futerkowe posługiwało się bezprawnymi działaniami

Projekt nowego prawa zakłada zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych w zakresie ochrony zwierząt. Przewiduje także wprowadzenie asysty policyjnej w momencie odbierania zwierząt źle traktowanych.

pg,IAR

Czytaj także

Krzysztof Czabański: projekt ustawy zakłada walkę z patologią w obszarze ochrony praw zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 16:56
- Jednym z głównych celów nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt jest wprowadzenie zakazu dla schronisk komercyjnych. Uważamy, że schroniska mogą być prowadzone przez samorządy i organizacje pożytku publicznego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Sejmie powstał projekt zwiększenia ochrony zwierząt. Całkowity zakaz hodowli na futra

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 08:23
Całkowity zakaz hodowli zwierząt na futra oraz zakaz występów zwierząt w cyrkach zakłada projekt ustawy przygotowany przez szefową parlamentarnego zespołu przyjaciół zwierząt Katarzynę Piekarską z KO.
rozwiń zwiń