X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Władze są bardzo zdenerwowane". Rewizje u aktywistów w Rosji, w niedzielę odbędą się tam lokalne wybory

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 09:35
Funkcjonariusze rosyjskich struktur siłowych przeprowadzają w trzech miastach rewizje u aktywistów projektu Zjednoczeni Demokraci, który wspiera kandydatów w niedzielnych wyborach lokalnych. Rewizje trwają też w biurze opozycyjnego ruchu Otwarta Rosja.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kekyalyaynen/shutterstock

We Władimirze funkcjonariusze prowadzą rewizje u koordynatorów Zjednoczonych Demokratów, Aleksandry Romanowej i Andrieja Siergiejewa. Przeszukania trwają też u Ilji Kosygina, który jest kandydatem do Dumy Miejskiej we Władimirze w niedzielnych wyborach.

protesty białoruś pap 1200.jpg
"Mogła naruszyć publiczny porządek". Rosyjska opozycjonistka ukarana za solidarność z Białorusią

Niezależna "Nowaja Gazieta" informuje o rewizjach u koordynatora Zjednoczonych Demokratów w obwodzie iwanowskim - Nikołaja Dzjaczkowa oraz u dwojga kandydatów - Iriny Malcewej i Andrieja Siergiejewa.

Funkcjonariusze przyszli do kandydatki w wyborach lokalnych w Tatarstanie Iriny Nikiforowej. W Kazaniu, głównym mieście tej republiki wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, trwa rewizja w mieszkaniu wynajmowanym przez Andrieja Dawydowa pracującego dla Zjednoczonych Demokratów. Jego samego nie ma obecnie w mieście.

"Władze są bardzo zdenerwowane"

Przedstawicielka Otwartej Rosji Anastazja Burakowa poinformowała, że przeszukania w biurze ruchu w Moskwie są powiązane ze śledztwem dotyczącym nieistniejącego już koncernu Jukos.

Zjednoczeni Demokraci to projekt opozycji antykremlowskiej wsparty przez byłego szefa koncernu Jukos i założyciela Otwartej Rosji Michaiła Chodorkowskiego. Celem tego projektu jest wsparcie kandydatów na radnych miejskich, startujących w niedzielnych wyborach. W obwodach iwanowskim, nowogrodzkim, władimirskim i w Tatarstanie zarejestrowanych zostało ponad 500 kandydatów, którzy walczą o mandaty radnych. Opozycja ma nadzieję, że mandaty uzyska co najmniej jedna trzecia tych kandydatów.

Zdaniem Anastazji Burakowej wszystkie rewizje związane są właśnie z wyborami 13 września. - Władze są bardzo zdenerwowane tym, że przy pomocy naszego projektu Zjednoczeni Demokraci startuje 500 niezależnych kandydatów - stwierdziła Burakowa. Jak dodała, rewizje są "nielogiczne" w momencie, gdy nazwiska kandydatów znajdują się już na kartach do głosowania.


Niezależny portal MBCh poinformował, że do jego redakcji w Moskwie również przyszli w środę funkcjonariusze, którzy przedstawili się jako pracownicy zarządu bezpieczeństwa gospodarczego. Portal MBCh również powiązany jest z Chodorkowskim. Rewizje w obu biurach w Moskwie funkcjonariusze służb siłowych przeprowadzili również na początku lipca. 5 września rewizje przeprowadzono w biurze Otwartej Rosji w Petersburgu.

Czytaj także:

13 września w ponad 80 podmiotach Federacji Rosyjskiej odbędą się wybory regionalne i lokalne różnego szczebla, organizowane w ustawowym wspólnym dniu głosowania. W 22 podmiotach przebiegać będą wybory radnych miejskich. Przed wspólnym dniem głosowania zorganizowane zostanie dwudniowe głosowanie przedterminowe, 11-12 września.

itom

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier dla Bloomberga: wobec Rosji potrzebne są bardzo ostre sankcje

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 08:22
- Przypadek lidera antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego pokazuje, jak Rosja traktuje swoich obywateli i liderów. W tej kwestii potrzebne jest nie tylko potępienie, ale też bardzo ostre sankcje - powiedział premier Mateusz Morawiecki we wtorek w wywiadzie dla telewizji Bloomberg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeśli Białoruś upadnie, następna będzie Rosja". Łukaszenka ostrzega i wspomina o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 19:26
- Jeśli Białoruś upadnie, następna będzie Rosja - oświadczył we wtorek prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka w wywiadzie dla rosyjskich mediów, którego fragment opublikowała telewizja RT na Telegramie.
rozwiń zwiń