X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Światło dla Białorusi". Zamek Królewski na Wawelu przyłącza się do akcji

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 02:51
Zamek Królewski na Wawelu dołącza do akcji #lightforbelarus. Dziś i jutro (12-13 września) fasady wybranych budynków instytucji kultury i obiekty publiczne w Polsce i za granicą zostaną podświetlone w barwach historycznej biało-czerwono-białej flagi Białorusi.
Zamek na Wawelu
Zamek na WaweluFoto: tevenet/pixabay

- Stoimy po stronie uczciwości, sprawiedliwości i solidarności z Białorusią - mówi dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu Andrzej Betlej. - Musimy wspierać działania, które obecnie doprowadzą do normalizacji i demokratyzacji sytuacji na Białorusi. Musimy się jasno opowiedzieć za uczciwością, sprawiedliwością i solidarnością. Zamek Królewski, dawna rezydencja królów wielonarodowej Rzeczpospolitej musi bardzo mocno rozbłysnąć i rozbłyśnie wieczorem barwami biało-czerwono-białymi od strony miasta. Musimy wyrazić swoją solidarność- podkreśla dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu Andrzej Betlej.

zamek królewski warszawa free pixabay 1200.jpg
Zamek Królewski w Warszawie przybierze barwy białoruskie

Inicjatorami akcji #LightForBelarus są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury i Instytut Adama Mickiewicza. Organizatorzy zachęcają, by w przypadku braku możliwości użycia projekcji świetlnej dołączyć do akcji poprzez wywieszenie flagi lub symboliczne wykorzystanie kolorów historycznej flagi Białorusi w siedzibie swojej instytucji.

Czytaj także:

Od 22 sierpnia na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia trzy razy dziennie można usłyszeć serwisy informacyjne w języku białoruskim. Specjalne serwisy informacyjne, przygotowywane przez Sekcję Białoruską redakcji Polskiego Radia dla Zagranicy, są emitowane 3 razy dziennie: rano po 6.30, w magazynie "W samo południe" po 12.00 oraz wieczorem po 22.00 w magazynie "Polska i Świat".

Posłuchaj
00:31 10625230_1.mp3 Zamek Królewski na Wawelu dołącza do akcji #lightforbelarus (IAR)

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak