X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Życie pozaziemskie? NASA pokazuje film o "oceanicznych światach" w kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 13:45
Życie pozaziemskie, a nawet możliwość zasiedlenia innych planet to temat zainteresowania naukowców od dziesięcioleci. Patrzymy w gwiazdy w poszukiwaniu choćby śladów życia, które było, bądź jest. Czy życie mogło rozwinąć się na jakiejś znanej nam planecie? Tym, co aktualnie wiadomo, NASA podzieliła się w swoim filmie. 
NASA w swoim filmie prezentuje aktualną wiedzę na temat życia pozaziemskiego
NASA w swoim filmie prezentuje aktualną wiedzę na temat życia pozaziemskiegoFoto: twitter/NASA

Jak wskazuje amerykańska Agencja Kosmiczna NASA, życie wymaga trzech składników: energii, cząsteczek organicznych i wody w stanie ciekłym. Astrobiologia, czyli pozaziemskie poszukiwania życia, opiera się przede wszystkim na poszukiwaniu planet karłowatych i księżyców, które zawierają duże ilości wody w stanie ciekłym. NASA takie obiekty nazywa "oceanicznymi światami".

kalifornia1200.jpg
Ogromne pożary pustoszą zachodnie stany USA. Kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych

Jak się okazuje, "oceaniczne światy" mogą być wszechobecne w galaktyce. Tylko w naszym Układzie Słonecznym, odkryto dowody na istnienie oceanów na księżycach Saturna - Tytanie i Enceladusie - Jowisza - Europie, Ganimedesie i Kallisto - oraz Neptuna - Trytonie.  A także na Plutonie.

Zdaniem NASA także Wenus i Mars miliardy lat temu mogły mieć na swoich powierzchniach oceany. 

Nasza własna planeta

Badania nad oceanami obejmują także nasz dom, czyli Ziemię. Pomagają nam lepiej zrozumieć jej systemy wodne. A gdy poznamy naszą własną planetę jeszcze dokładniej, łatwiej będzie nam poznać i zrozumieć światy poza nią.

Twitter/SCIENCE.NASA.GOV/AS

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT NASA kosmos
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przygotowania do lotu załogowego na Księżyc zakończone sukcesem. Udany test rakiety SLS

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 11:30
NASA przeprowadziła test systemu wspomagania lotu rakiety SLS (z ang. Space Launch System) - cała operacja zakończyła się sukcesem. Dzięki temu rakieta może zostać wykorzystana podczas misji Artemis, która umożliwi astronautom dotarcie na Księżyc w 2024 r.
rozwiń zwiń