X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Mówimy jednym głosem". Opozycja poprze działania polskiego rządu ws. Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 16:14
- W sprawie Białorusi mówimy jednym głosem - oświadczył poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba. Po spotkaniu przedstawicieli ugrupowań parlamentarnych z premierem Mateuszem Morawieckim politycy KO zadeklarowali wsparcie dla polskiego rządu w Parlamencie Europejskim w działaniach dotyczących naszego wschodniego sąsiada.
Jedna z protestujących rozmawia z milicjantami podczas manifestacji w Mińsku
Jedna z protestujących rozmawia z milicjantami podczas manifestacji w MińskuFoto: PAP/EPA/STRINGER

Szef KPRM Michał Dworczyk uznał ponad trzygodzinną dyskusję premiera z politykami za "merytoryczną i owocną". Zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu liderów europejskich Morawiecki w imieniu Grupy Wyszehradzkiej przedstawi "Plan Marshalla" dla Białorusi, czyli projekt działań głównie gospodarczych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
20914017-12dw.jpg
"Plan Marshalla" dla Białorusi. Mateusz Morawiecki przedstawi go europejskim liderom

"Dialog daje efekt synergii"

Politycy KO ocenili poniedziałkowe spotkanie jako "bardzo dobre i potrzebne". - Bardzo dobrze, że do takiego spotkania po raz kolejny doszło. Ważne jest to, że rząd ma poczucie zobowiązania wobec opozycji, informowania o swoich działaniach - podkreślił Adam Szłapka, polityk KO i lider Nowoczesnej.

Zdaniem Barbary Nowackiej spotkanie z premierem ws. Białorusi "było dobre, bo dialog w polityce, nawet tej międzynarodowej, jest konieczny". - Może to będzie refleksją rządzących, że dialog daje efekt synergii, współpracy i zrozumienia - dodała przewodnicząca Inicjatywy Polska.

Czytaj także:

Michał Szczerba: mówimy jednym głosem

Poseł KO Michał Szczerba poinformował, że jednym z tematów spotkania z premierem było usprawnienie pomocy humanitarnej dla Białorusinów. - Rozmawialiśmy o usprawnieniu pomocy humanitarnej dla Białorusinów, którzy poszukują pomocy w naszym kraju. Chcielibyśmy ułatwień wizowych, usprawnień w procedurze. Chcielibyśmy, aby osoby, które utrzymują tzw. wizy humanitarne mogły pracować tutaj na miejscu - mówił.

- To wszystko powoduje, że ws. Białorusi mówimy jednym głosem - podkreślił poseł. - I ta postawa jest potrzebna, ponieważ buduje zrozumienie w kraju, ale również większą skuteczność na arenie międzynarodowej, szczególnie w ramach Unii Europejskiej - zaznaczył polityk KO.

Posłowie KO przekazali także, że podczas spotkania zadeklarowali wsparcie dla rządu ws. Białorusi w Parlamencie Europejskim. Poinformowali, że złożyli "szereg nowych pomysłów i projektów dotyczących dalszego naszego wspierania demokracji, zrywu wolnościowego na Białorusi".

Powstanie stałe forum współpracy?

Wśród tematów spotkania znalazła się także sprawa powołania stałego forum współpracy polsko-białoruskiej, zaangażowanie gospodarcze Unii Europejskiej wobec Białorusi i program "Solidarni z Białorusią".

Adam Szłapka zwrócił uwagę, że "wspólny głos polskiej klasy politycznej, jeśli chodzi o realizację polityki zagranicznej, jest szczególnie ważny, po to, żeby Polska mogła wykazywać się inicjatywami na poziomie europejskim".

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruski opozycjonista: nie damy się zastraszyć, ludzie wciąż są gotowi wychodzić na ulice

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 15:19
Szef białoruskiego Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna" Aleś Bielacki, w rozmowie z moskiewskim korespondentem Polskiego Radia Maciejem Jastrzębskim podkreślił, że władza wykorzystuje wszystkie możliwe środki represji, aby zdławić antyprezydenckie protesty.
rozwiń zwiń