X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Maria Przełomiec: Putin ma dość Łukaszenki, ale boi się prozachodniego zastępcy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 12:00
- Moskwa już kilka razy sparzyła się na zmianie władzy na terytorium byłych państw sowieckich, w związku z tym jest ostrożna. W tej chwili wydaje się, że Kreml póki co stawia na Łukaszenkę - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Przełomiec, dziennikarka Polskiego Radia i TVP.
Alaksandr Łukaszenka
Alaksandr ŁukaszenkaFoto: Shutterstock.com/Siarhei Liudkevich

Na Białorusi dziś kolejne procesy sądowe uczestników ostatnich demonstracji opozycji. W weekend w Mińsku służby specjalne podczas marszów opozycji zatrzymały około 900 osób.

Posłuchaj
08:31 Maria Przełomiec 22 wrzesień 2020 11_21_56.mp3 Maria Przełomiec o sytuacji na Białorusi (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

 

Czy dynamika protestów gaśnie? - Nie powiedziałabym tego - mówiła Maria Przełomiec. - Ten ostatni niedzielny protest w Mińsku znowu zgromadził ok. 100 tys. ludzi - wskazała. Jednocześnie przyznała, że początek roku szkolnego i akademickiego i pogorszenie pogody może wpłynąć na aktywność manifestujących.

Czytaj również:

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Przydacz 1200 twitter.jpg
"Chcemy, aby Białorusini wiedzieli, że Europa stoi po ich stronie". Wiceszef MSZ w brytyjskim dzienniku

Co dalej z Łukaszenką?

Pojawiają się dyskusje na temat przyszłości Alaksandra Łukaszenki, prezydenta Białorusi. Gość PR24 zgadza się z opinią, że przedłużające się protesty zbliżają Białoruś do zmiany przywódcy.

- Łukaszenka zdecydowanie irytuje Władimira Putina. Putin ma go powyżej dziurek od nosa. Problem polega na tym, że boi się, że następca Łukaszenki mógłby być prozachodni. Moskwa już kilka razy sparzyła się na zmianie władzy na terytorium byłych państw sowieckich, w związku z tym jest ostrożna. W tej chwili wydaje się, że Kreml póki co stawia na Łukaszenkę - stwierdziła Maria Przełomiec.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

GośćMaria Przełomiec (Polskie Radio, TVP)

Data emisji: 22.09.2020

Godzina emisji: 11.20

PR24/ms

Czytaj także

Jerzy Nowakowski: potrzebny jest dobry projekt europejski dla Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 20:18
- Cała grupa krajów zainteresowanych uspokojeniem i demokratyzacją Białorusi może przedstawić sensowny europejski plan wsparcia dla państwa białoruskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Marek Nowakowski, były ambasador RP na Łotwie i w Armenii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuczyński: Kreml wymieniłby Łukaszenkę, gdyby miał dobrą alternatywę

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 12:01
- Gdyby Rosja miała dobrą alternatywę dla Łukaszenki, nową ekipę rządzącą, która mogłaby go zastąpić, myślę, że nie wahałaby się, żeby to zrobić. To, że go poparła, pokazuje, że był to wybór mniejszego zła - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. wschodnich Grzegorz Kuczyński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"UE ma niewiele do powiedzenia ws. Białorusi". Tomasz Grzywaczewski o polityce wschodniej UE

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 17:55
- Po raz kolejny okazuje się, że w przypadku zawirowań na Wschodzie czy w Europie Środkowej, w sytuacji, w której w politykę państw tego regionu miesza się Kreml, realizując tam swoje interesy i wyznaczając bardzo mocno strefę wpływów, UE jest bezradna, pogrążona w wewnętrznych dysputach - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzywaczewski, reporter, autor książek i filmów dokumentalnych o polityce wschodniej.
rozwiń zwiń