X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trump zakażony COVID-19. Ekspert: prezydent USA czerpie z takich sytuacji polityczną siłę

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 21:19
- Donald Trump buduje swoje zaufanie na poparciu społecznym i sympatii. Gdyby był to jakiś rodzaj gry i w trakcie drugiej kadencji coś takiego wyszłoby na jaw, wtedy to poparcie zmieniałoby się w ogromną niechęć - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Beata Górka-Winter ekspert ds międzynarodowych (Uniwersytet Warszawski).
Biały Dom, Waszyngton. 04.10.2020
Biały Dom, Waszyngton. 04.10.2020Foto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Nie jest jasne, w jaki sposób i w którym miejscu doszło do zakażenia ubiegającego się o reelekcję Trumpa, który w ostatnich tygodniach prowadził aktywną kampanię wyborczą. SARS-CoV-2 zdiagnozowano również u pierwszej damy USA Melanii Trump, która czuje się dobrze, nie została hospitalizowana i przebywa w Białym Domu.

donald trump 1200.jpg
"Donald Trump czuje się bardzo dobrze". Prezydencki doradca o stanie zdrowia amerykańskiego przywódcy

Dr Beata Górka-Winter zwracała uwagę, że sprawa zdrowia prezydentów USA zawsze była przedmiotem zainteresowania opinii publicznej. - Pamiętajmy, że trwa kampania wyborcza i kwestia zdrowia prezydenta USA jest sprawą bardzo delikatną, nie tylko teraz, ale w czasie całej jego kadencji. Podawane informacje mogą być w jakiś sposób ustalone lub wręcz odpowiednio kształtowane - przypominała.

- W czasie debaty prezydenckiej prezydent nie wydawał się szczególnie osłabiony, jeśli przypomnimy sobie jego inne wystąpienia, bywał w dużo gorszej formie. Na pewno jednak nie wejdziemy w posiadanie pełnych informacji (…) Trump sam podkreśla, że jest fighterem, buduje swój wizerunek osoby, której wirus nie pokona, czerpie z tego polityczną siłę - dodała dr Beata Górka.

Media odnotowują, że coraz więcej zakażeń wykrywa się u osób, które brały udział 26 września w uroczystości nominowania kandydatki Trumpa na sędzię Sądu Najwyższego Amy Coney Barrett. Ceremonia odbyła się w Białym Domu. Zgromadzeni nie przestrzegali zalecanego w trakcie epidemii dystansu, niewiele osób miało maseczki.

Donald Trump może już jutro wyjść ze szpitala - poinformowali lekarze z Wojskowego Centrum Medycznego im. Waltera Reeda, gdzie prezydent USA przebywa od piątku. Podczas konferencji prasowej poinformowali oni, że stan amerykańskiego przywódcy cały czas się poprawia.

Czytaj także:

Od piątku wieczór Trump przebywa w szpitalu.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: dr Beata Górka-Winter

Data emisji: 04.10.2020

PR24/ka

Czytaj także

"Może nie być żadnego zarażenia koronawirusem". Prof. Lewicki o chorobie Trumpa i jego małżonki

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 21:10
- Nie jestem jedyny, który bierze pod uwagę, jako jedną z możliwości, że nie było żadnego zarażenia koronawirusem - tak o chorobie Donalda Trumpa i jego małżonki mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Trump w kampanii może zyskać na zakażeniu koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 10:03
- Jeśli Donald Trump wyjdzie z tego cało, to pokaże "ja jestem na tyle silnym człowiekiem, zdrowym mężczyzną, że mogę przez kolejne 4 lata kierować całym państwem" - powiedział w Polskim Radiu 24 amerykanista dr Wojciech Kwiatkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iwo Bender: Trump jest ulubionym chłopcem do bicia mediów lewicowych

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 15:06
- Mówimy o przywódcy wielkiego mocarstwa który jest chory, jest w szpitalu. Warto podchodzić do tego w sposób poważny - powiedział w Polskim Radiu 24 Iwo Bender, komentując zakażenie koronawirusem Donalda Trumpa i publikację "Gazety Wyborczej" na ten temat.
rozwiń zwiń