X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Pełna ekspansja epidemii we Włoszech", 17 tys. zakażeń w Hiszpanii, 26 tys. na Wyspach. COVID-19 na świecie

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 22:30
We Włoszech potwierdzono ponad 15 tysięcy nowych zakażeń, w Hiszpanii 17 tysięcy, w Wielkiej Brytanii ponad 26 tysięcy. Koronawirusem jest zakażony minister zdrowia Niemiec, ale rząd nie udaje się na kwarantannę. Zapraszamy do przeczytania naszej relacji.
Padwa: kolejka do punktu przeprowadzania testów na koronawirusa
Padwa: kolejka do punktu przeprowadzania testów na koronawirusaFoto: PAP/EPA/NICOLA FOSSELLA
kalifornia covid free shutt 1200 .jpg
Zła sytuacja epidemiczna krajów obu Ameryk. Nowe dane z USA, Brazylii i Meksyku

W Stanach Zjednoczonych w ciągu minionej doby stwierdzono 83 655 zakażeń koronawirusem. W Brazylii zarejestrowano 23 227 nowych przypadków zakażeń i 661 kolejnych zgonów. W sumie na świecie odnotowano już ponad 40,7 mln zakażeń - 1,1 mln osób zmarło. Liczba zakażeń rośnie w szybkim tempie w wielu państwach świata, wprowadzane są instrumenty, które mają za zadanie powstrzymywać rozwój pandemii. Zapraszamy do śledzenia relacji. 

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji.

IAR/PAP/twitter.com
pb, agkm

22:52

Władze medyczne na Sardynii ogłosiły, że w prawie jednej trzeciej tamtejszych gmin (31 proc.) nie stwierdzono od początku pandemii ani jednego przypadku koronawirusa.

22:50

We włoskim regionie Lombardia, gdzie od czwartku będzie nocna godzina policyjna, w weekendy zamknięte będą centra handlowe - postanowiły lokalne władze. Rozporządzenie będzie obowiązywać do 13 listopada.

Godzina policyjna będzie trwać od 23.00 do 5.00.

W rozporządzeniu władz zapisano też zamknięcie w sobotę i niedzielę galerii handlowych z wyłączeniem sklepów z żywnością i innymi artykułami pierwszej potrzeby oraz aptek.

22:48

W stołecznym włoskim regionie Lacjum od piątku obowiązywać będzie od północy do godz. 5 godzina policyjna. Rozporządzenie wydały w środę miejscowe władze, by zahamować szerzenie się koronawirusa - podały włoskie media.

Przez 30 dni w Rzymie i całym regionie zabronione będzie przemieszczanie się bez uzasadnionego powodu, przede wszystkim w związku z pracą i zdrowiem.

Po kilku miesiącach w Lacjum wracają tzw. autocertyfikaty, które trzeba będzie wypełnić i mieć przy sobie poza domem podczas godziny policyjnej.

22:11

W Brazylii zmarł ochotnik biorący udział w badaniach klinicznych szczepionki przeciw COVID-19, przygotowywanej przez koncern AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki - poinformowały w środę władze. Badania są bezpieczne i będą kontynuowane - ogłosiła brytyjska uczelnia.

Brazylijski urząd ds. zdrowia nie podał dalszych szczegółów, powołując się na tajemnicę lekarską.

"Po dokładnym zbadaniu tego przypadku w Brazylii nie mamy żadnych obaw o bezpieczeństwo badań klinicznych; zarówno brazylijski regulator, jak i niezależna komisja zaleciły kontynuację testów" - przekazano w oświadczeniu Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Dziennik "O Globo" poinformował, powołując się na anonimowe źródła, że zmarły uczestnik badań nie otrzymał dawki szczepionki, a placebo. Informuje o tym również agencja Bloomberga.

21:53

Zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 40,89 mln ludzi na świecie, a ponad 1,12 mln osób zmarło. Wiele krajów wprowadza ponownie obostrzenia, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

20:32

W ciągu ostatniej doby we Francji zdiagnozowano 26 676 zakażeń; zmarło 163 chorych na COVID-19 - podało w środę francuskie ministerstwo zdrowia. Po raz szósty w ciągu ostatnich 12 dni dobowy wzrost przypadków infekcji przekroczył 25 tys.

We wtorek, powołując się na dane resortu zdrowia, Reuters napisał, że jeśli epidemia we Francji będzie rozprzestrzeniać się w takim tempie, to liczba zakażonych przekroczy tam do końca tygodnia 1 mln.

Rzecznik francuskiego rządu Gabriel Attal oznajmił wcześniej w środę, że wiele kolejnych departamentów kraju zostanie wkrótce uznanych za "strefy czerwone", co oznacza, że będą musiały wprowadzić godzinę policyjną, która obowiązuje już w ośmiu wielkich miastach od godz. 21 do 6.

20:31

Posłuchaj
00:42 Minister zdrowia Niemiec zakażony koronawirusem, Relacja Wojciecha Osińskiego z Berlina (IAR).mp3 Minister zdrowia Niemiec zakażony koronawirusem, Relacja Wojciecha Osińskiego z Berlina (IAR)

 

19:58
Opustoszałe centrum miasta w Mediolanie Opustoszałe centrum miasta w Mediolanie. PAP/EPA/Matteo Corner
19:49

Między wtorkiem a środą resort zdrowia Hiszpanii potwierdził rekordową liczbę prawie 17 tys. nowych infekcji koronawirusem, przez co łączna liczba zakażeń w kraju przekroczyła milion. Nienotowaną dotąd liczbę nowych infekcji SARS-CoV-2 wykryto też w Portugalii – ponad 2,5 tys.

19:49

Włochy są w fazie "pełnej ekspansji epidemicznej" - ocenił w środę dyrektor naukowy krajowego Stowarzyszenia Lekarzy Chorób Zakaźnych i Tropikalnych Massimo Andreoni. Tak skomentował zanotowany tego dnia dobowy wzrost liczby zakażeń o ponad 15 tysięcy.

"Przeszliśmy od liniowego wzrostu przypadków Covid-19 do gwałtownego przyrostu" - podkreślił Andreoni, który jest ordynatorem oddziału chorób zakaźnych uniwersyteckiego szpitala Tor Vergata w Rzymie.

"Jesteśmy w fazie pełnej ekspansji epidemicznej, a w najbliższych dwóch-trzech tygodniach liczby te w najlepszym przypadku pozostaną stabilne albo dalej wzrosną" - ocenił włoski ekspert w rozmowie z agencją Ansa.

Wyjaśnił, że na efekty nowych obostrzeń wprowadzonych ostatnio w kraju trzeba będzie poczekać co najmniej 14 dni.

19:37

Rosja zamierza stworzyć szczepionkę, która działałaby jednocześnie przeciwko grypie i koronawirusowi - poinformował w środę działający w Nowosybirsku ośrodek Wektor. Ten główny rosyjski ośrodek wirusologii opracował dotąd jedną ze szczepionek przeciwko koronawirusowi.

19:36

Posłuchaj
00:46 Niebawem wideoszczyt UE w sprawie koronawirusa. Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR).mp3 Niebawem wideoszczyt UE w sprawie koronawirusa. Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli

 

19:03

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn uzyskał w środę po południu pozytywny wynik testu na koronawirusa. 

Wcześniej w środę Spahn uczestniczył w posiedzeniu rządu, ale inni ministrowie nie udadzą się na kwarantannę - przekazał rzecznik Steffen Seibert.

- Spotkania rządu federalnego odbywają się w zgodzie z zasadami higieny i zachowania odległości, przez co nawet gdy uczestniczy w nich osoba, u której później stwierdzi się zakażenie koronawirusem, nie ma potrzeby izolować innych czy nawet wszystkich uczestników - powiedział.

Od soboty w domowej kwarantannie przebywa prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, po wykryciu infekcji koronawirusem u jednego z jego ochroniarzy - przypomina agencja AFP. Wyniki testów przeprowadzonych u szefa państwa dały negatywny rezultat.

19:02

Rekordową od początku epidemii liczbę 26 688 nowych zakażeń koronawirusem wykryto w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii - poinformował w środę po południu brytyjski rząd. Zanotowano w tym czasie również 191 zgonów z powodu COVID-19.

Liczba zakażeń jest aż o 5357 wyższa od bilansu z wtorku, który był najwyższym do tej pory, jeśli chodzi o faktycznie nowo wykryte infekcje. Jest także wyższa o ponad 3700 od tej z 4 października, gdy nastąpił skok do prawie 23 tys., będący efektem uwzględnienia zaległych przypadków z poprzednich dni.

Najwyższe dobowe liczby zakażeń zanotowano w Anglii - 22 948 i Szkocji - 1739, natomiast bilanse z Irlandii Północnej (1039) i Walii (962) są wysokie, ale nieco poniżej rekordów.

19:01

Posłuchaj
00:49 Ograniczenia z racji pandemii na Litwie. Relacja Kamila Zalewskiego z Wilna (IAR).mp3 Ograniczenia z racji pandemii na Litwie. Relacja Kamila Zalewskiego z Wilna (IAR).

 

18:26

Francuski rząd ogłosił przedłużenie stanu zagrożenia epidemicznego w kraju w związku z pandemią koronawirusa do połowy lutego 2021 roku. Do tego czasu możliwe będzie wprowadzanie wyjątkowych restrykcji sanitarnych oraz lockdownu. Rząd w Paryżu poinformował również, że w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną więcej miast zostanie objętych godziną policyjną.

Premier Jean Castex weźmie jutro udział w konferencji prasowej, podczas której ogłosi wprowadzenie godziny policyjnej w kolejnych francuskich departamentach. Od pięciu dni obowiązuje ona w dziewięciu miastach, między innymi w Paryżu, Lyonie i Marsylii.

We Francji zanotowano wczoraj 264 śmiertelne przypadki koronawirusa - to najbardziej pesymistyczny bilans od maja. 

17:57

127 osób zmarło ostatniej doby na COVID-19 we Włoszech, potwierdzono ponad 15 tysięcy nowych zakażeń - ogłosiło w środę ministerstwo zdrowia. To nowy rekord liczby infekcji i raptowny wzrost liczby zgonów. Wykonano najwięcej dotąd testów: 177 tysięcy.

Liczba zmarłych od początku epidemii wzrosła do 36 832.

Dotychczas koronawirusa wykryto u prawie 450 tysięcy osób; wyzdrowiało ponad 257 tysięcy. Według oficjalnych danych resortu zdrowia obecnie zakażonych jest 155 tysięcy osób.

17:55

Czeska armia pomaga przygotować szpital polowy na terenach wystawowych pod Pragą. PAP/EPA/Michal Voska/Ministry of Defence of the Czech Republic Czeska armia pomaga przygotować szpital polowy na terenach wystawowych pod Pragą. PAP/EPA/Michal Voska/Ministry of Defence of the Czech Republic
17:37

Premier Bawarii Markus Soeder opowiedział się w środę za dalszym korzystaniem przez ten kraj związkowy Niemiec z pracowników transgranicznych z terenów wysokiego ryzyka epidemicznego, jeśli będą oni co tydzień przedstawiali negatywny wynik testu na koronawirusa.

- Naszym celem jest to, by granice pozostały otwarte. Kto chce utrzymywać otwarte granice, ten musi zadbać także o większe bezpieczeństwo - powiedział Soeder, wygłaszając rządowe expose przed bawarskim parlamentem.

Jak zaznacza agencja dpa, dotyczyć to będzie zapewne przede wszystkim osób dojeżdżających do pracy z Czech i Austrii. Czechy mają obecnie jeden z najwyższych w Europie wskaźników zakażania się koronawirusem i dlatego kierujący zwalczaniem chorób zakaźnych w Niemczech Instytut im. Roberta Kocha (RKI) uważa je za obszar ryzyka - tak samo, jak graniczące z Bawarią austriackie kraje związkowe Tyrol i Vorarlberg. W związku z raptownym wzrostem liczby infekcji znacznie zaostrzono w Czechach restrykcje przeciwepidemiczne - od czwartku będą tam zamknięte wszystkie placówki handlu detalicznego z wyjątkiem sklepów spożywczych, supermarketów, drogerii i aptek.

17:35

Władze wspólnoty autonomicznej La Rioja na północy Hiszpanii ogłosiły w środę po południu objęcie całego regionu kordonem sanitarnym z powodu dużej liczby nowych zakażeń koronawirusem. Zarządzenie zacznie obowiązywać w nocy ze środy na czwartek.

W nocy w życie wejdzie zakaz wjazdu i wyjazdu z regionu bez uzasadnionej przyczyny - poinformował w oświadczeniu rząd wspólnoty autonomicznej La Rioja. Ograniczenie będzie obowiązywało przez 15 dni.

W La Rioja, gdzie mieszka blisko 400 tys. osób, kordonem sanitarnym nie zostaną objęte osoby udające się poza region do pracy, na zajęcia akademickie lub w celu opieki nad członkiem rodziny.

16:32
Posłuchaj
00:49 10695680_1 Litwa wprowadza kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem - relacja Kamila Zalewskiego (IAR)
16:19

UE | 29 października odbędzie się wideoszczyt z udziałem unijnych przywódców poświęcony walce z koronawirusem. Informację, którą jako pierwszy podał Reuters, potwierdziła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.

16:10

Włochy | Właściwe użycie maseczek i przestrzeganie dystansu społecznego obniża o 1000 razy siłę koronawirusa w razie kontaktu z nim - ustalili włoscy naukowcy ze szpitala koło Werony. Tym tłumaczą lżejszy przebieg COVID-19 w okresie obowiązywania restrykcji.

15:37

Włochy | Rekordową dzienną liczbę ponad 4 tys. zakażeń koronawirusem potwierdzono w Lombardii - podała agencja Ansa, powołując się na władze tego włoskiego regionu, najbardziej dotkniętego przez epidemię. W ciągu doby wykonano tam 36 tys. testów.

15:28

Holandia | - W ciągu ostatniej doby w Holandii zdiagnozowano ponad 8,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej od początku epidemii - podał tamtejszy Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM).

15:23

Litwa | Wprowadzane są kolejne ograniczenia sanitarne. W kraju rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Dzisiaj odnotowano największą liczbę dobowych zakażeń od początku pandemii.

15:19

Czechy | Władze kraju wprowadzają kolejne obostrzenia w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną. Od czwartku zamknięte będą punkty usługowe i część sklepów. Wprowadzone zostaną też ograniczenia w przemieszczaniu się.

Czeski rząd wprowadza też zakaz przemieszczania się, z wyjątkiem niezbędnych podróży do pracy, rodziny, na zakupy lub do lekarza (źródło zdjęcia: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK) Czeski rząd wprowadza też zakaz przemieszczania się, z wyjątkiem niezbędnych podróży do pracy, rodziny, na zakupy lub do lekarza (źródło zdjęcia: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK)
15:09

Tajlandia | Władze tego kraju ponownie przyjmują zagranicznych turystów, choć towarzyszą temu ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Uzależnione od przychodów z turystyki państwo oferuje możliwość przyjazdu obcokrajowcom, którzy wybierają dłuższe wakacje.

14:55

Słowacja | - Mamy 2202 nowe przypadki zakażeń SARS-CoV-2 - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. To najwyższy dzienny wzrost od początku pandemii.

14:36

Hiszpania | Wyczerpani lekarze jednego ze szpitali w Madrycie obawiają się kolejnej fali pandemii. Dla chorych na COVID-19 może zabraknąć miejsc.

14:04

Szwajcaria | W ciągu doby zarejestrowano 5583 nowych potwierdzonych laboratoryjnie przypadków koronawirusa - poinformował szwajcarski Federalny Urząd Zdrowia (BAG). Jest to blisko dwa razy więcej niż dzień wcześniej, gdy przypadków takich było 2986.

Łączna liczba wykrytych w Szwajcarii infekcji koronawirusowych wzrosła do 91 tys. (źródło zdjęcia: PAP/EPA/LAURENT GILLIERON) Łączna liczba wykrytych w Szwajcarii infekcji koronawirusowych wzrosła do 91 tys. (źródło zdjęcia: PAP/EPA/LAURENT GILLIERON)
14:01

UE | Komisja Europejska poinformowała, że w imieniu państw UE podpisała z amerykańskim producentem leków Johnson & Johnson umowę na dostawę 400 mln dawek szczepionki na COVID-19.

13:58

Belgia | Władze obawiają się, że kolejna śmiertelna fala koronawirusa może dotrzeć do domów opieki w czasie, gdy istnieje ryzyko, że do szpitali zacznie napływać bardzo wielu chorych na COVID-19. Stąd nakazano ograniczenie wizyt w domach opieki.

13:56

Indonezja | W ciągu ostatniej doby odnotowano 4267 przypadków zakażenia koronawirusem i 123 zgony w związku z COVID-19 - poinformowały władze tego kraju. Łączny bilans infekcji wzrósł do 373 109, a ofiar śmiertelnych do 12 857.

13:50

Włochy | Od czwartku do 13 listopada w Lombardii z powodu COVID-19 będzie obowiązywać godzina policyjna od godz. 23.00 do godz. 5.00 - brzmi rozporządzenie władz. W regionie zabronione będzie w nocy wychodzenie z domu i poruszanie się bez uzasadnionego powodu.

Dobowa liczba przypadków zakażeń SARS-CoV-2 w Lombardii, na północy Włoch, wynosi w ostatnich dniach od 2 do 3 tys. (źródło: PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO) Dobowa liczba przypadków zakażeń SARS-CoV-2 w Lombardii, na północy Włoch, wynosi w ostatnich dniach od 2 do 3 tys. (źródło zdjęcia: PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO)
13:47

Wielka Brytania | - W kolejnym, czwartym już obszarze w Anglii wprowadzony zostanie najwyższy poziom restrykcji z powodu koronawirusa. Od soboty zacznie on obowiązywać w hrabstwie South Yorkshire, w którym mieszka 1,4 mln osób - poinformował burmistrz Dan Jarvis.

12:40

Węgry | W ciągu ostatniej doby zmarło 48 osób chorych na COVID-19, najwięcej od początku pandemii. Liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju wzrosła do 1259.

12:19

Wielka Brytania | Według naukowców z Wlk. Brytanii, 5 proc. społeczeństwa, które było najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem, odpowiada za trzy czwarte zgonów podczas pierwszej fali pandemii.

12:03

UE | - Koronawirus nie tylko nie zniknął, ale stajemy wobec drugiej fali pandemii, brutalnej i bolesnej dla osób chorych, dla ich rodzin, dla pracowników służby zdrowia - powiedział podczas debaty w europarlamencie szef Rady Europejskiej Charles Michel.

11:59

Japonia | Maseczki na twarz stają się coraz bardziej zaawansowane pod względem technologicznym. Grupa naukowców z Japonii testuje w nich takie funkcje jak monitorowanie parametrów życiowych czy filtrowanie powietrza.

11:42

Rosja | W szpitalu w Rostowie nad Donem zmarło 10 osób chorych na COVID-19, ponieważ zabrakło tlenu - podaje radio Echo Moskwy. Według rozgłośni, lokalne władze próbują ukryć tę informację.

Posłuchaj
00:46 10694756_1.mp3 W Rosji rejestrowana jest wysoka liczba zgonów osób zakażonych koronawirusem - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
11:39

Czechy | Czeski wicepremier i szef MSW Jan Hamaczek miał pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2 i jest w domowej kwarantannie. Hamaczek jest szefem Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej (CSSD), która współtworzy rząd Andreja Babisza.

11:37

Włochy | - Wkrótce we Włoszech wykonywanych będzie 200 tys. testów dziennie - zapowiedział nadzwyczajny rządowy komisarz ds. kryzysu epidemiologicznego Domenico Arcuri. Zapewnił, że szkoły są obecnie jednym z najbezpieczniejszych miejsc w kraju.

11:35

Bułgaria | - Od czwartku będzie obowiązywać nakaz noszenia maseczek na otwartej przestrzeni - poinformował minister zdrowia Bułgarii Kostadin Angełow. Decyzję podjęła rada ekspertów chorób zakaźnych.

Dotychczas w Bułgarii maseczki trzeba było zakładać w zamkniętych pomieszczeniach i komunikacji miejskiej (źródło zdjęcia: PAP/EPA/RONALD WITTEK) Dotychczas w Bułgarii maseczki trzeba było zakładać w zamkniętych pomieszczeniach i komunikacji miejskiej (źródło zdjęcia: PAP/EPA/RONALD WITTEK)
11:31

Rosja | 317 osób zmarło na COVID-19 w ciągu minionej doby - poinformował sztab rządowy. To najwyższa od początku pandemii liczba przypadków śmiertelnych w ciągu jednej doby. Ogółem z powodu COVID-19 zmarło w Rosji 24 952 pacjentów.

10:21

Czechy | Odnotowano 11 984 zakażenia koronawirusem i jest to największy dzienny przyrost od początku pandemii - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju.

10:16

Hiszpania | W pomieszczeniach, w których przebywa osoba z COVID-19, cząsteczki koronawirusa utrzymują się nawet mimo częstego wietrzenia - wynika z badań hiszpańskich wirusologów.

10:12

Europa | Przewodnicząca Komisji Europejskiej nie jest zakażona koronawirusem. Ursula von der Leyen poinformowała na Twitterze, że test na obecność patogenu dał wynik negatywny.

09:54

Ukraina | Ostatniej doby zanotowano 6719 zakażeń koronawirusem - to największy przyrost infekcji od początku epidemii. Zmarło 141 chorych na COVID-19. W ukraińskich szpitalach jest niemal 23 tys. osób chorych na COVID-19, bądź z podejrzeniem tej choroby.

09:47

Włochy | Minister zdrowia Roberto Speranza w związku z rozwojem pandemii zwrócił się z apelem do mieszkańców, by pozostawali w domach, na ile to możliwe. Premier Giuseppe Conte po raz kolejny wykluczył możliwość wprowadzenia powtórnie lockdownu w całym kraju.

Minister zdrowia Włoch Roberto Speranza (źródło zdjęcia: shutterstock.com/Vincenzo Nuzzolese) Minister zdrowia Włoch Roberto Speranza (źródło zdjęcia: shutterstock.com/Vincenzo Nuzzolese)
09:46
Posłuchaj
00:45 10694452_1.mp3 Rosja zaostrza kary za łamanie zasad bezpieczeństwa epidemicznego - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
09:37

Meksyk | W ciągu ostatniej doby zarejestrowano 5788 nowych zakażeń koronawirusem i 555 kolejnych zgonów - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju.

09:31

Indie | W ciągu ostatniej doby odnotowano 54 044 nowe infekcje koronawirusem oraz 717 zgonów osób chorych na COVID-19 - wynika z danych opublikowanych przez ministerstwo zdrowia tego kraju.

Czytaj także

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Najwyższy poziom restrykcji w Manchesterze i okolicach

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 21:02
W hrabstwie metropolitalnym Greater Manchester, w którym mieszka 2,8 mln osób, od północy z czwartku na piątek zacznie obowiązywać trzeci, najwyższy poziom restrykcji koronawirusowych - ogłosił we wtorek brytyjski premier Boris Johnson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irlandia: najwyższa od połowy maja liczba zgonów wskutek COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 00:48
W Irlandii w trakcie ostatniej doby stwierdzono 13 zgonów z powodu COVID-19, co jest najwyższą liczbą od połowy maja i wykryto 1269 zakażeń koronawirusem - podało we wtorek ministerstwo zdrowia tego kraju. Wtorek był siódmym kolejnym dniem, w którym wykryto przynajmniej tysiąc nowych infekcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Potrzebny jest większy wysiłek". Minister zdrowia Włoch apeluje do rodaków

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 01:10
Włoski minister zdrowia Roberto Speranza przyznał we wtorek, że sytuacja epidemiczna w kraju jest bardzo poważna. W wywiadzie telewizyjnym wyraził przekonanie, że trzeba "podnieść poziom czujności" i "potrzebny jest jeszcze większy wysiłek". Zaapelował do Włochów, by pozostali w domach, jeśli mogą.
rozwiń zwiń