X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przeznaczyliśmy ponad 4 mld złotych od początku pandemii". Sellin o wsparciu dla polskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 08:05
- Kultura jest ratowana od początku pandemii. Gdy podsumujemy pieniądze przeznaczane na ten cel we wszystkich programach ratunkowych, to doliczymy się - od marca - kwoty ponad 4 mld zł. To drugi roczny, dodatkowy budżet naszego resortu - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. 
Audio
  • Jarosław Sellin o wsparciu dla instytucji kultury (24 Pytania - rozmowa poranka)
Jarosław Sellin
Jarosław SellinFoto: PR24

Podczas epidemii koronawirusa z problemami borykają się także instytucje kultury. Podobnie jak niektóre inne organizacje czy przedsiębiorstwa, mogą one działać tylko w ograniczonym zakresie. Wielu artystów i ludzi związanych z organizacją kultury głośno mówiło o potrzebie wsparcia finansowego. 

- Kultura jest ratowana od początku pandemii. Gdybyśmy podsumowali wszystkie pieniądze przeznaczane na kulturę we wszystkich programach ratunkowych, to byśmy się doliczyli - od marca - ponad 4 mld zł. To drugi roczny, dodatkowy budżet naszego resortu - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin.

pap_gryka.jpg
Kolejne utracone dzieło sztuki wraca do Polski. Akwarela "Gryka" już w Muzeum Narodowym

Jak zaznaczył, jednym z programów pomocowych jest Fundusz Wsparcia Kultury. - Wczoraj zakończyliśmy nabór. To 400 mln złotych przeznaczone m.in. na samorządowe instytucje kultury i na NGO-sy, ale także dla przedsiębiorców, którzy organizują wydarzenia o charakterze muzycznym czy teatralnym. Przyszło ponad 3 tysiące wniosków. Będziemy je rozpatrywać. Te 400 mln szybko rozdamy - powiedział wiceminister. 


Posłuchaj
13:04 _PR24_AAC 2020_10_22-07-15-23.mp3 Jarosław Sellin o wsparciu dla instytucji kultury (24 Pytania - rozmowa poranka)

 

Przypomniał, że "w covidowych rozwiązaniach jest także postojowe oraz zwolnienie ze składek ZUS". - To wszystko było realizowane, cały czas są zapomogi. Był także program Kultura w sieci - dodał.

- Instytucje kultury mogą funkcjonować w czasie pandemii, a na przykład baseny i siłownie nie mogą. Te ostatnie są otwarte tylko dla sportowców zawodowych i dla treningów - zaznaczył Jarosław Sellin. 

Podkreślił, że instytucje kultury - teatry, instytucje muzyczne i kina - funkcjonują, ale z ograniczeniami: do 25 proc. zajętych miejsc. - Kontakty międzyludzkie musimy ograniczać również w tym obszarze - stwierdził. 

- Instytucje kultury mogą też podsumowywać swoje straty wynikające z ograniczeń, które trwają od marca i występować o rekompensaty. Te rekompensaty są dla nich przygotowane - powiedział wiceminister. 

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Stanisław Janecki
Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego)
Data emisji: 22.10.2020
Godzina emisji: 7.15

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sellin: monopol w przestrzeni medialnej szczególnie szkodliwy dla interesu narodowego

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 16:14
- Zwłaszcza w obszarze prasowym dochodzi do pewnych zjawisk monopolistycznych kapitału zagranicznego pochodzącego z jednego kraju - Niemiec. To problem, który wcześniej czy później trzeba będzie rozwiązać - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.
rozwiń zwiń