X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Karne cła na towary sprowadzone z USA. Unia Europejska bierze odwet

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 21:59
Unia Europejska zdecydowała się nałożyć cła karne na towary sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych o wartości 4 miliardów dolarów, choć - jak mówi - cały czas liczy na poprawę wzajemnych relacji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Cła, za zgodą Światowej Organizacji Handlu, nałożone zostały w odwecie za niedozwoloną pomoc publiczną dla koncernu Boeing. Ta sprawa była jednym z tematów wideokonferencji unijnych ministrów do spraw handlu.

trump 1200 pap.jpg
Donald Trump przywraca 10-proc. cło na kanadyjskie aluminium

Unia Europejska gotowa była zrezygnować z ceł, gdyby USA również zniosły nałożone przed rokiem cła za pomoc publiczną dla Airbusa, konkurenta Boeinga.

Posłuchaj
00:51 karne cła.mp3 UE nałożyła karne cła na USA. Korespondencja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

- Niestety mimo naszych najlepszych starań, w związku z brakiem postępów w rozmowach z USA, Unia Europejska skorzysta ze swoich praw potwierdzonych przez WTO - powiedział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis wyrażając jednocześnie nadzieję, że problem zostanie wkrótce rozwiązany.

Czytaj także:

- Wzywamy Stany Zjednoczone, by zgodziły się na wspólną, natychmiastową rezygnację z ceł karnych, tak byśmy mogli zapomnieć o całej sprawie - dodał Valdis Dombrovskis.

Komisja Europejska czeka na ostateczne rozstrzygnięcia w sprawie wyborów w USA i oficjalne ogłoszenie zwycięzcy, ale nie ukrywa, że liczy na poprawę relacji handlowych.

fc

Czytaj także

Konflikt USA-Chiny. Michał Baranowski: to zawieszenie broni, a nie jego koniec

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 18:50
- Jedną z grup, które najbardziej ucierpiały z powodu tej wojny handlowej, są właśnie rolnicy - mówi Michał Baranowski z German Marshall Fund. Czy Donald Trump zawiesza konflikt handlowy z Chinami, żeby uspokoić amerykańskich farmerów przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA?
rozwiń zwiń