X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki wysłał drugi list do szefowej KE, podtrzymał groźbę weta

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 13:36
Premier Mateusz Morawiecki wysłał drugi list do przewodniczącej Komisji Europejskiej, w którym podtrzymał groźbę weta w sprawie pakietu budżetowego - dowiedziała się nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia. Tę informację Beata Płomecka potwierdziła w Komisji Europejskiej.
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Andrzej Lange

List szefa polskiego rządu jest odpowiedzią na pismo Ursuli von der Leyen sprzed kilku dni, w którym broniła ona mechanizmu praworządności, uznając, że jest wyważony, obiektywny i zgodny z ustaleniami lipcowego szczytu. Premier Mateusz Morawiecki napisał, że Polska ma na ten temat inne zdanie.


Posłuchaj
00:53 Mateusz Morawiecki wysłał drugi list do szefowej KE.mp3 Mateusz Morawiecki wysłał drugi list do szefowej KE - Beata Płomecka (IAR)

 


parlament europejski 1200.jpg
"Nie jesteśmy tylko biorcą pieniędzy". Cywiński o próbie wiązania funduszy z tzw. praworządnością

Warszawa uważa, że mechanizm uzależniający wypłatę unijnych funduszy od przestrzegania kwestii praworządnościowych jest nieprecyzyjny i może służyć do podejmowania decyzji motywowanych politycznie. A ponieważ mechanizm warunkowości jest dołączony do budżetu Unii na lata 2021-2027 i funduszu odbudowy, które wymagają jednomyślnej zgody, Polska i Węgry poinformowały w ubiegłym tygodniu, że nie mogą poprzeć całego pakietu budżetowego.

W Brukseli cały czas jednak panuje przekonanie, że kompromis możliwy jest jeszcze przed końcem roku.

pg

Czytaj także

Fogiel o sprawie unijnego budżetu: nadal jest tu pole do negocjacji

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 10:01
- Polska nie zgodzi się na powiązanie unijnych środków z arbitralnie rozumianą zasadą praworządności - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Gość Programu 1 Polskiego Radia wskazywał, że polski rząd ma pole do negocjacji z Unią Europejską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier rozmawiał z Angelą Merkel o najważniejszych sprawach UE. Rzecznik rządu: stanowisko Polski konsekwentne

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 12:00
Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Głównym tematem były trwające negocjacje budżetowe w UE - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. W komunikacie opublikowanym na stronie Centrum Informacyjnego Rządu Müller podkreślił, że w agendzie rozmowy znalazły się również "bieżące zagadnienia unijne".
rozwiń zwiń