X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Analogicznie KE mogłaby pozwać Hiszpanię i Niemców". Kaleta o sprawie Izby Dyscyplinarnej SN

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 20:47
- KE mogłaby pozwać Hiszpanię, bo mamy taki KRS jak w Hiszpanii. Mogłaby pozwać Niemców, bo tam sędziów SN powołują politycy. Pozywa Polskę, by potem TSUE nas zganiło, a KE odebrała środki z budżetu - napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta odnosząc się do wszczęcia przez KE procedury wobec Polski w kwestii Izby Dyscyplinarnej SN.
Sebastian Kaleta
Sebastian KaletaFoto: Twitter/@MS_GOV_PL
przyłębska 1200 en.jpg
Julia Przyłębska: wszyscy sędziowie TK zostali wybrani zgodnie z prawem

Komisja Europejska wszczęła "dodatkową" procedurę wobec Polski o naruszenie prawa UE w kwestii Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Stwierdziła, że "Polska narusza prawo UE, zezwalając Izbie Dyscyplinarnej SN – której niezależność i bezstronność nie jest zagwarantowana – na dalsze podejmowanie decyzji w sprawach, które mają bezpośredni wpływ na sędziów".

Do sprawy odniósł się wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Zdaniem polityka "całe to postępowania jest kuriozalne". - Analogicznie KE mogłaby pozwać Hiszpanię, bo mamy taki KRS jak w Hiszpanii. Mogłaby pozwać Niemców, bo tam sędziów SN powołują politycy. Pozywa Polskę, by potem TSUE nas zganiło, a KE odebrała środki z budżetu (jeśli wejdzie rozporządzenie) - napisał na Twitterze. 

W komunikacie KE możemy przeczytać, że "komisja podejmuje działania następcze w związku z postępowaniem w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego w celu ochrony niezawisłości polskich sędziów". "Komisja podjęła dziś decyzję o skierowaniu do Polski dodatkowego wezwania do usunięcia uchybienia w związku z dalszym funkcjonowaniem Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego" - zaznaczono.

dn/Twitter

Czytaj także

"Pokażemy, dlaczego reformujemy sądy". Kaleta chce podnieść sprawę Bońka i Nisztora na forum UE

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 18:36
"Będzie to kolejny przykład, którego będziemy używać na forum UE, pokazując, dlaczego z taką determinacją reformujemy sądy" - napisał na Twitterze Sebastian Kaleta. Wiceminister sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie zakazującego publicyście Piotrowi Nisztorowi publikacji treści związanych z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem.
rozwiń zwiń