X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kradli pieniądze z kont bankowych. "Łowcy cieni" dopadli domniemanego szefa grupy

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 10:05
Śledczy zatrzymali podejrzanego o kierowanie grupą przestępczą. Działania organów ścigania, a w szczególności policjantów CBŚP z grupy tzw. łowców cieni doprowadziły do zatrzymania 50-letniego Tomasza Sz. - napisała Prokuratura Krajowa w komunikacie.
Zatrzymany przez CBŚP Tomasz Sz.
Zatrzymany przez CBŚP Tomasz Sz.Foto: cbsp.policja.pl

Grupa przestępcza, którą miał kierować 50-latek, zajmowała się kradzieżą pieniędzy z rachunków bankowych. Na podstawie podrobionych dokumentów oszuści zmieniali dane dostępowe do rachunków i przelewali pieniądze na konta założone na tzw. słupy. Na skradzione dane zawierali także umowy leasingu, kredytów i o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

szczepionka 1200.jpg
Nowy sposób działania oszustów. Policja ostrzega przed metodą "na szczepionkę"

Śledczy oceniają, że przestępstwa opiewały na ponad 6,7 miliona złotych.

Tomasz Sz. był poszukiwany od 1,5 roku. Ukrywał się za granicą, ale "w ostatnim czasie wrócił do Polski i ukrywał się w Szczecinie", gdzie został zatrzymany. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

ZOBACZ: Policja udostępniła film z zatrzymania Tomasza Sz.

W związku z działalnością grupy gdańska prokuratura postawiła zarzuty 20 osobom, a olsztyńska - 24. Zarzuca się im między innymi udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzenia, czy pranie pieniędzy.

Czytaj także:

paw/

Czytaj także

Ogromna plantacja konopi ukryta nad jeziorem. CBŚP przejęło 1700 krzaków o wartości ponad miliona złotych

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 08:29
Funkcjonariusze przejęli 1700 krzaków konopi indyjskich o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych. Zatrzymano też właścicieli plantacji ukrytej nad Jeziorem Gopło.
rozwiń zwiń