X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sprzedaż nielegalnego paliwa i oszustwa podatkowe. Pięć osób w rękach CBA

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 07:37
Funkcjonariusze CBA zatrzymali pięciu mieszkańców woj. zachodniopomorskiego podejrzanych o wprowadzanie do obrotu nielegalnego paliwa i oszustwa podatkowe. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Gdańsku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl

Jak podała prokuratura, zatrzymania w woj. zachodniopomorskim to "kolejny etap wielowątkowego śledztwa". Śledczy informują, że działania grupy, podejmowane były na terenie całego kraju i mogły narazić Skarb Państwa na straty w wysokości przekraczającej 70 milionów złotych.

Dział Prasowy Prokuratury Krajowej przekazał, że zatrzymane osoby to mieszkańcy Szczecina i jego okolic. Zostali doprowadzeni na przesłuchanie do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, która prowadzi wielowątkowe śledztwo dotyczące nielegalnego obrotu paliwami.

cba 1200 free
Oszustwa podatkowe na kilkaset milionów złotych. "W proceder zamieszanych wiele podmiotów gospodarczych"

"Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące popełniania przestępstw i przestępstw karno-skarbowych polegających na wprowadzaniu do obrotu paliwa niewiadomego pochodzenia, sprzedawanego następnie na stacjach paliw w województwie zachodniopomorskim jako olej napędowy" – podała w czwartek prokuratura.

"Zaniżanie i uchylanie się od opodatkowania"

Zarzuty obejmują także "zaniżanie i uchylanie się od opodatkowania w związku ze sprzedażą benzyny bezołowiowej". Jeden z mężczyzn podejrzany jest o nierzetelne prowadzenie ksiąg podatkowych.

Z ustaleń śledztwa wynika, że działalność podejrzanych spowodowała uszczuplenie należności publicznych w wysokości ponad 1,2 mln złotych, w tym podatku VAT, podatku akcyzowego i opłaty paliwowej. Kolejne 145 tysięcy to wyłudzony przez podejrzanych zwrot podatku od towarów i usług, który im się nie należał.

"Przestępstwa zarzucone podejrzanym zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 8 oraz wysoką grzywną w wysokości do ponad miliona złotych" - przekazała Prokuratura Krajowa.

Podejrzani zostali po przesłuchaniu zwolnieni. Prokurator objął ich policyjnym dozorem, zakazem opuszczania kraju oraz poręczeniami majątkowymi w kwotach od 9 do 40 tysięcy złotych.

bartos

Czytaj także

CBA uderza w mafię paliwową. Zatrzymania w związku z wyłudzeniem 63 mln zł VAT

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 07:40
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę z grupy przestępczej, która miała wyłudzać VAT przy obrocie paliwami. Grupa miała narazić Skarb Państwa na ok. 63 mln zł uszczupleń tego podatku.
rozwiń zwiń