X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

ABW uderza w grupę wyłudzającą VAT. Są kolejne zatrzymania

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 08:34
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała cztery osoby z grupy przestępczej, która miała wyłudzać podatek VAT. Wynikające z ich działań straty Skarbu Państwa w latach 2017-2019 to co najmniej 1,8 mln zł.
KAS i ABW rozbiły grupę handlującą lewymi fakturami
KAS i ABW rozbiły grupę handlującą lewymi fakturamiFoto: mat. prasowe

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że zatrzymanie czterech osób, to wynik współdziałania funkcjonariuszy olsztyńskiego wydziału zamiejscowego delegatury ABW w Białymstoku olsztyńskiego Warmińsko-Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. - Doszło do nich we wtorek 8 grudnia - zaznaczył Żaryn.

ABW2.jpg
Karuzela VAT w obrocie wyrobami stalowymi. Cztery osoby z zarzutami

Według śledczych zatrzymani mieli wystawić nieprawdziwe faktury VAT na ponad 9 mln zł i sprzedać je zainteresowanym firmom. Wcześniej w ramach tego śledztwa zarzuty przedstawiono 20 osobom, a łączna wartość strat Skarbu Państwa spowodowana działalnością grupy wynosi ok. 30 mln zł.

- Zatrzymanym czterem osobom prokurator przedstawił zarzuty udziału w zorganizowanej strukturze przestępczej oraz oszustwa. Za takie czyny grozi kara do 10 lat więzienia i wysokie grzywny - powiedział Żaryn.

Zaznaczył, że na wniosek nadzorującej śledztwo ABW prokuratury sąd aresztował trzech z czterech zatrzymanych na trzy miesiące.

mg

Czytaj także

50 mln zł wyłudzonego VAT. Szef grupy przestępczej w rękach ABW

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 10:08
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała mężczyznę poszukiwanego listem gończym za kierowanie grupą oszukującą na VAT. Śledczy oceniają, że w wyniku działalności grupy obracającej metalami kolorowymi straty Skarbu Państwa mogły sięgnąć 50 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ABW zatrzymała dwie osoby, które miał brać udział w oszustwie przy obrocie dziełami sztuki

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 09:19
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwie osoby - mężczyznę i kobietę - które usłyszały zarzuty dotyczące udziału w oszustwie na wielką skalę w branży obrotu dziełami sztuki.
rozwiń zwiń