X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie rezygnowali z walki mimo bólu, cierpienia i strachu". Białoruska opozycja laureatem nagrody im. Sacharowa

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 12:58
Demokratyczna opozycja na Białorusi laureatem tegorocznej nagrody Parlamentu Europejskiego im. Sacharowa, przyznawanej za zasługi w walce o demokrację i prawa człowieka. Nagrodę odebrali przedstawiciele Rady Koordynacyjnej, która reprezentuje opozycję. Ma ona być wsparciem w walce o demokrację na Białorusi.
Białorusini podczas protestu przeciwko reżimowi Alaksandra Łukaszenki
Białorusini podczas protestu przeciwko reżimowi Alaksandra ŁukaszenkiFoto: PAP/EPA/STR
belarus EN 1200 .jpg
Białoruś: "marsz mądrości" zablokowany przez milicję. Kilkudziesięciu zatrzymanych

- W ostatnich miesiącach pokazali Państwo całemu światu, co oznacza nie poddawać się. Bronili Państwo swoich praw i nie rezygnowali z walki mimo bólu, cierpienia i strachu. Oddajemy Państwu cześć i honor za stawiany opór - powiedział szef Parlamentu Europejskiego David Sassoli. Podkreślił, że Unia ma moralny obowiązek wspierać Białorusinów w ich walce o wolność.

Posłuchaj
00:59 10799009_1.mp3 Białoruska opozycja laureatem nagrody PE im. Sacharowa - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Czytaj także:

epa08867928 (1) (1).jpg
Szef MSZ: potrzeba sankcji wobec firm białoruskich wspierających reżim

Zjednoczeni przeżywamy nasz strach dzień po dniu, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu. Fotografia pokazana w Parlamencie Europejskim przedstawiająca kobietę ubraną na biało, klęczącą przed szpalerem milicjantów to nie scena z filmu wojennego to pokojowa Białoruś 2020 r. Zatrzymani ludzie oznaczani różnymi kolorami, by policjanci wiedzieli, jak mocno można bić, to też pokojowa Białoruś 2020 r. I to wszystko w sercu Europy - powiedziała Swiatłana Cichanouska, jedna z liderek białoruskiej opozycji.

To trzecia nagroda dla przedstawicieli Białorusi, która przez europarlament przyznawana jest od 1988 r. W 2004 r. nagrodę otrzymało Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy, dwa lata później laureatem nagrody im. Sacharowa został jeden z liderów opozycji Alaksandr Milinkiewicz.

pb

Czytaj także

Cichanouska apeluje ws. Białorusi: to jest ta chwila, w której potrzebujemy zdecydowanych działań

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 17:34
Przebywająca w Berlinie Swiatłana Cichanouska wezwała Niemcy do wzięcia większej odpowiedzialności za Białoruś. W stolicy Niemiec liderka białoruskiej opozycji spotkała się między innymi z prezydentem Frankiem-Wallterem Steinmeierem i przewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Schäuble.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozszerzenie sankcji nałożonych na białoruski reżim. Jest zgoda ambasadorów UE

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 13:59
Jest zgoda unijnych ambasadorów na rozszerzenie sankcji nałożonych na białoruski reżim - dowiedziała się nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda Sacharowa dla Białorusinów. Bloger NEXTA: po odcięciu kraju od systemu SWIFT reżim upadnie w ciągu kilku dni

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 12:00
- W moim odczuciu Nagroda Parlamentu Europejskiego im. Andreja Sacharowa honoruje tych, którzy walczą o demokrację na Białorusi. I pomimo przemocy, represji, brutalności milicji - nadal kontynuują protest - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Sciapan Puciła, jeden z laureatów nagrody, twórca białoruskiego kanału NEXTA, który obecnie jest głównym źródłem informacji o protestach na Białorusi. 
rozwiń zwiń