X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rusłan Szoszyn: na Białorusi są już obecne wszystkie elementy stanu wojennego

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 10:52
- Białoruski przywódca zamyka granice, ogranicza komunikację, blokuje internet, wprowadza cenzurę, delegalizuje niezależne gazety. Na Białorusi są już obecne wszystkie elementy stanu wojennego - powiedział w Polskim Radiu 24 Rusłan Szoszyn, dziennikarz "Rzeczpospolitej". 
Audio
  • Rusłan Szoszyn o sytuacji na Białorusi (Temat dnia)
Na Białorusi od wyborów prezydenckich 9 sierpnia trwają akcje protestacyjne, których uczestnicy domagają się odejścia Łukaszenki i rozpisania nowych, uczciwych wyborów
Na Białorusi od wyborów prezydenckich 9 sierpnia trwają akcje protestacyjne, których uczestnicy domagają się odejścia Łukaszenki i rozpisania nowych, uczciwych wyborówFoto: PAP/EPA/STR

Na Białorusi wciąż trwają protesty. Regularnie są one tłumione przez służby. Zdaniem gościa PR24 to, co się dzieje za naszą wschodnią granicą można porównać do sytuacji w Polsce podczas stanu wojennego. 

Białoruś 1200 (1).jpg
Zdecentralizowane protesty na Białorusi. Przeciwnicy Łukaszenki demonstrowali na osiedlach i w parkach

- Białoruski przywódca i reżim na Białorusi umysłowo, mentalnościowo pozostają w czasach komunizmu, w czasach kiedy problemy i niepokoje społeczne rozwiązywano przy pomocy siły i brutalnego tłumienia - powiedział Rusłan Szoszyn. 


Posłuchaj
22:16 _PR24_AAC 2020_12_13-10-05-59.mp3 Rusłan Szoszyn o sytuacji na Białorusi (Temat dnia)

 

Jak zaznaczył, to pokazuje, że białoruskie władze "nie zrobiły przez te wszystkie lata postępu" w tym zakresie. - Nie zrobił tego postępu również Łukaszenka, który rządzi krajem od 1994 roku - podkreślił dziennikarz.

- Białoruski przywódca zamyka granice, ogranicza komunikację, blokuje internet, wprowadza cenzurę, delegalizuje niezależne gazety. Powtarza się historia sprzed 40 lat. Różnica jest taka, że generał Jaruzelski ogłosił wprowadzenie stanu wojennego, a na Białorusi to wszystko się dzieje bez żadnego ogłoszenia - podsumował gość PR24. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Łukasz Sobolewski

Gość: Rusłan Szoszyn (dziennikarz "Rzeczpospolitej")

Data emisji: 13.12.2020

Godzina: 10.06 

bartos

Czytaj także

Rząd Szwajcarii zamroził aktywa finansowe Alaksandra Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 13:00
Decyzja ta ma związek z brutalnymi akcjami sił bezpieczeństwa podczas protestów, które odbywają się od wyborów prezydenckich na Białorusi
rozwiń zwiń