X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Reforma sądownictwa. Przewodniczący KRS: wypowiedzi członków Rady wyrażają ich indywidualne poglądy

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 15:40
Wypowiedzi członków Krajowej Rady Sądownictwa przytaczane w protokołach posiedzeń komisji Rady wyrażają ich indywidualne poglądy i nie reprezentują oficjalnego stanowiska KRS - oświadczył we wtorek przewodniczący Rady Leszek Mazur.
Krajowa Rada Sądownictwa
Krajowa Rada SądownictwaFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

Chodzi m.in. o wypowiedzi niektórych członków KRS dotyczące reformy sądownictwa, które miały miejsce podczas posiedzeń komisji. Według doniesień "Dziennika Gazety Prawnej" reformę wymiaru sprawiedliwości przeprowadzaną przez rząd PiS miał krytykować sędzia Jarosław Dudzicz i poseł Arkadiusz Mularczyk.

Sąd najwyższy shutt-1200.jpg
"To sprawa wewnętrzna Polski". Jarosław Kaczyński zapowiada dalsze zmiany w sądownictwie

We wtorek przewodniczący Leszek Mazur w oświadczeniu przesłanym PAP podkreślił, że wypowiedzi członków Rady, które są przytaczane w protokołach posiedzeń komisji KRS wyrażają ich indywidualne poglądy. - Wystąpienia te nie reprezentują oficjalnego stanowiska Krajowej Rady Sądownictwa ani tych komisji. Rada zajmuje oficjalne stanowisko dotyczące reform wymiaru sprawiedliwości oraz innych zmian w prawie w opiniach o projektach aktów normatywnych, przyjmowanych na posiedzeniach plenarnych - dodał Mazur.

Czytaj także:

W ubiegłym tygodniu "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na protokoły z posiedzeń komisji KRS ds. reformy wymiaru sprawiedliwości podał, że sędzia Jarosław Dudzicz podczas posiedzenia tej komisji mówił, że "członkowie KRS są twarzami reformy, ale reformy której nie było". Dudzicz miał narzekać na ograniczony zakres reformy sądownictwa. - Potrzebna jest prawdziwa reforma. (…) Politycy muszą grać z KRS w otwarte karty i ujawnić cel/kierunek reformy. Mówi się o reformie wymiaru sprawiedliwości, której de facto nie ma – to tylko hasło wyborcze - mówił cytowany przez "DGP" sędzia Dudzicz podczas posiedzenia komisji 15 września.

Gazeta podała też, że podczas innego posiedzenia tej samej komisji członek KRS, poseł Arkadiusz Mularczyk skrytykował działalność Izby Dyscyplinarnej SN. Według dziennika Mularczyk mówił, że "obecnie sędziowie tej izby nie wykonują swoich obowiązków w sposób sprawny i skuteczny". Według posła "to ta izba kreuje nieprawidłowości". "Jak jednak zauważył ID "nie ma dobrej prasy" i istnieje pewne zagrożenie "polityczne", jeśli i KRS zaatakuje ID. To go jednak nie powstrzymało przed stwierdzeniem, że irytujący jest fakt, że "świetnie wynagradzani sędziowie, powołani na swój urząd nie wykonują należących do nich obowiązków" - podał "DGP".

dn