X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przemysław Czarnek o gender studies: marksizm w czystej postaci, walka klas jest zastąpiona walką płci

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 11:14
- Rozważania na temat cispłciowości nie mają nic wspólnego z nauką, to głupota w czystej postaci – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się do gender studies.
Minister Przemysław Czarnek
Minister Przemysław CzarnekFoto: Twitter/@MEN_GOV_PL

Przemysław Czarnek był w środę gościem programu "Jedziemy" w TVP Info. Podczas rozmowy był pytany o gender studies (badania nad problematyką społecznej i kulturowej tożsamości płci – red.).

- Rozważania np. na temat cispłciowości nie mają nic wspólnego z nauką, to głupota w czystej postaci. Nie można nazwać hołdowania głupocie jakąkolwiek nauką. Nauka to poszukiwanie prawdy, a prawda to jest dobro – ocenił minister.

Prawda i dobro kontra fałsz i głupota

Wskazał, że "nie ma dwóch rzeczywistości, jest tylko jedna". - Mamy prawdę i dobro, a z drugiej strony fałsz i głupotę – powiedział, dodając, że w związku z gender studies chce wprowadzić tzw. pakiet wolności akademickiej, by "dyskutować na argumenty".

EN_01443775_0052-12.jpg
Możliwy powrót uczniów do szkół po feriach. Szef MEiN: mamy opracowanych kilka wariantów

- W dyskusji na argumenty rozumu oni nie mają szans, ich retoryka nie wytrzymuje próby przez pięć minut, dlatego są przeciwnikami wolności akademickiej – powiedział Czarnek.

Argumenty rozumu

- Jeżeli ktoś mówi, że w związkach homoseksualnych rodzi się więcej dzieci niż w heteroseksualnych, to jego teza nie wytrzymuje żadnej próby przeciwstawiania się argumentowi rozumu, dlatego wyklucza się debaty akademickie o tematyce konserwatywnej czy chrześcijańskiej, pociąga się do odpowiedzialności dyscyplinarnej osoby w świecie nauki, które wygłaszają osądy konserwatywne. Robi się to, żeby zastraszyć całą resztę – podkreślił.

Czytaj także:

Według niego zwolennicy "ideologii gender dokładnie wiedzą, że hołdowanie głupocie nie wytrzymuje próby na racjonalne argumenty". - To jest marksizm w czystej postaci, ale tutaj walka klas została zastąpiona walką płci – dodał.

pg

Czytaj także

"Wolność wyrażania poglądów na uczelniach". Czarnek o "pakiecie wolnościowym"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 09:50
- Pracujący na uczelniach powinni cieszyć się wolnością wyrażania poglądów, projektowane rozwiązania temu mają służyć – wskazał we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Pytany o petycję o jego odwołanie stwierdził, że w wolnym kraju można podpisywać się pod rozmaitymi wnioskami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister edukacji i nauki: nadzór pedagogiczny musi być realny i skuteczny

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 00:23
- Nadzór pedagogiczny sprawowany przez MEN i kuratorów oświaty musi być realny i skuteczny - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Poinformował, że posłowie z Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży pracują intensywnie nad projektem dotyczącym nadzoru.
rozwiń zwiń