X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Celebryci szczepieni poza kolejnością. Karczewski: popełnili olbrzymi błąd

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 15:15
- Będziemy przekonywać tych, którzy się wahają, mają jakieś zastrzeżenia, nie mają zaufania do szczepionek. Moje zaszczepienie też to miało na celu - mówił w Polskim Radiu 24 senator Stanisław Karczewski (PiS).
Stanisław Karczewski
Stanisław KarczewskiFoto: PR24/PJ

 Do Polski łącznie dotarło 670 tys. dawek szczepionki firmy Pfizer; mamy 7 tys. 517 zespołów szczepiennych i 6 tys. 27 punktów, które będą prowadziły szczepienia - mówił w poniedziałek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk 1200.jpg
"Jestem przeciwnikiem dawania jakichś bonusów". Dworczyk o przywilejach dla osób zaszczepianych

Jak podkreślał Stanisław Karczewski, można obserwować coraz większe zainteresowanie szczepionkami. - Jest do nich coraz większe zaufanie. Coraz więcej Polaków będzie chciało się zaszczepić - ocenił.

"Żadna szczepionka nie powinna być zmarnowana"

Gość audycji dodał, że trzeba wyeliminować słabe punkty, które mogą wpłynąć na tempo szczepień, wspomniał zarówno o kwestii dostaw, jak i zaangażowaniu personelu. - Wszyscy powinni się zaangażować -  żadna szczepionka nie powinna być zmarnowana. Wszystkie, którzy mogą się zaangażować w szczepienia, powinni to zrobić. Ja także myślę o zaangażowaniu się i pomocy w szczepieniach (…) jeżeli będzie to potrzebne i możliwe - deklarował były marszałek Senatu.

- Szczepionka jest bezpieczna i sprawdzana, zachęcam wszystkich do szczepień, to jest rzecz, nad którą powinniśmy pracować - apelował gość audycji. - Podczas wspólnego szczepienia z marszałkiem Tomaszem Grodzkim chcieliśmy zachęcić Polaków, pokazać, że szczepionka jest bezpieczna, że nie tylko warto, ale trzeba się szczepić - dodał.

pap_20201231_18H (2).jpg
"Kwestia etyki, nie dostaw". Prezes Agencji Rezerw Materiałowych o szczepieniach w WUM

"Sytuacja naganna"

Stanisław Karczewski odniósł się także do szczepień osób poza kolejnością, które miały miejsce na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. - Pani Janda i wszyscy pozostali popełnili olbrzymi błąd. Każda z tych osób inaczej się tłumaczy, to jest zupełnie niespójne. To sytuacja absolutnie naganna, nie powinno być tego typu działań, kolesiostwa i cwaniactwa - stwierdził.

- Jest na podstawie wiedzy medycznej i danych ustalona kolejność, nie dla czyjegoś dobra, tylko dla dobra społeczeństwa, wszystkich Polaków. Uwzględnia przede wszystkim tych, którzy muszą być sprawni, zdrowi i muszą udzielać świadczeń nie tylko chorym na COVID-19, ale całej masie innych chorych, których trzeba leczyć. Następnie będzie grupa, w której jest największa śmiertelność. Musimy zrobić wszystko, by szczepienia były transparentne - zaznaczył.

Posłuchaj
21:15 _PR24_AAC 2021_01_04-13-35-38.mp3 04.01.2021 Stanisław Karczewski (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

2 miliony 900 tysięcy - tyle osób, przy sprzyjających warunkach, uda się w Polsce zaszczepić na COVID-19 w najbliższych trzech miesiącach - zapowiedział szef KPRM i pełnomocnik rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień, Michał Dworczyk. Ponad 50 tysięcy osób zostało już zaszczepionych.

Czytaj także:

O sprawie szczepień celebrytów i polityków na WUM jako pierwsi poinformowali w mediach społecznościowych studenci tej uczelni. Wśród zaszczepionych osób - jak ujawnili - są aktorzy: Krystyna Janda, Andrzej i Maria Sewerynowie oraz Wiktor Zborowski, a także były premier, obecnie europoseł Lewicy Leszek Miller i dyrektor programowy TVN Edward Miszczak.

Więcej w zapisie audycji.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Stanisław Karczewski 

Data emisji: 04.01.2021

Godzina emisji: 13.35

PR24/ka

Czytaj także

Jakub Pacan: sprawa szczepionki będzie wykorzystywana przez wszystkie grupy polityczne

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 12:00
- Jak przewidywałem wcześniej, sprawa szczepionki będzie na wszystkie możliwe sposoby wykorzystywana przez wszystkie grupy polityczne. I tak się dzieje. Widzimy teraz wydarzenia z udziałem aktorów, celebrytów. Nawet w tym kontekście obserwujemy, że jest podział na dwa wrogie plemiona - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma afery, jest bałagan". Marcin Kierwiński o szczepieniach celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 08:20
- Nie podoba mi się wpychanie bez kolejki. Wydawało się, że jest to akcja promująca szczepienia. Jeśli tak było, to została źle przeprowadzona. Nie może być na to zgody - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł PO Marcin Kierwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zwykła małostkowość i śmieszność". Sakiewicz o akcji szczepienia celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 11:10
- Ktoś krytykuje innych za egoizm, a sam wykazał się rażącym egoizmem. To jest zwykła małostkowość i śmieszność - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" na temat osób, które zostały zaszczepione przeciw COVID-19 poza kolejnością.
rozwiń zwiń