X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MON: wojsko w gotowości do pobierania próbek od nauczycieli, zaangażowanych tysiąc żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 00:15
"Żołnierze są w gotowości do pobierania od nauczycieli próbek do badań na obecność SARS-CoV-2. Zaangażowane zostaną wszystkie wojskowe zespoły wymazowe, łącznie ok. tysiąc osób" - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.
11 stycznia ma ruszyć ogólnopolska akcja badania przesiewowego nauczycieli w kierunku koronawirusa
11 stycznia ma ruszyć ogólnopolska akcja badania przesiewowego nauczycieli w kierunku koronawirusaFoto: twitter.com/@terytorialsi
en szczepionka 663.jpg
Jak się zaszczepić na koronawirusa? Sprawdź, kiedy możesz się zgłosić i jak wygląda procedura

Minister poinformował na Twitterze, że żołnierze są w gotowości do pobierania próbek od nauczycieli. "Zaangażowane zostaną wszystkie wojskowe zespoły wymazowe, razem ok. 1000 żołnierzy" - podał.

Czytaj także:

Szczepionka PAP-1200.jpg
Szczepionka Pfizera skuteczna na nowe mutacje koronawirusa. Są wyniki wstępnych badań

11 stycznia ma ruszyć ogólnopolska akcja badania przesiewowego nauczycieli w kierunku koronawirusa. Testami zainteresowanych jest około 165 tys. nauczycieli i pracowników administracyjnych szkół.

Od 23 grudnia do 3 stycznia w szkołach była przerwa w nauce w związku ze świętami Bożego Narodzenia. Następnie 4 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe dla wszystkich uczniów w całym kraju, które potrwają do 17 stycznia.

***

Obie szczepionki - zarówno firmy Moderna, jak i Pfizera oraz BioNTech - działają w taki sam sposób. Zawierają tzw. matrycowy kwas rybonukleinowy (mRNA) kodujący białko z otoczki osłonowej koronawirusa SARS-CoV-2 (opr. Maciej Zieliński/PAP) Obie szczepionki - zarówno firmy Moderna, jak i Pfizera oraz BioNTech - działają w taki sam sposób. Zawierają tzw. matrycowy kwas rybonukleinowy (mRNA) kodujący białko z otoczki osłonowej koronawirusa SARS-CoV-2 (opr. Maciej Zieliński/PAP)

pb

Czytaj także

"Bardzo dobry i potrzebny gest". Bojemska o szczepieniach rodziców wcześniaków w grupie zero

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 14:00
- Okazało się, że część rodziców wcześniaków ma trudności z dostępem do nich. Szpitale w różny sposób zorganizowały prace swoich oddziałów intensywnej terapii noworodków, To spotkało się z dużym niepokojem ze strony rodziców - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dorota Bojemska, przewodnicząca Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Możliwe użycie sześciu dawek z jednej fiolki szczepionki". Jest decyzja Europejskiej Agencji Leków

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 14:39
Europejska Agencja Leków oceniła, że możliwe jest użycie sześciu dawek z jednej fiolki szczepionki przeciwko COVID-19 produkcji Pfizer i BioNTech, ale po spełnieniu określonych warunków. Do tej pory, zgodnie z instrukcją na opakowaniu, można było z jednego opakowania wykorzystać pięć dawek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Polska utrzymuje 3. miejsce w Europie w liczbie zaszczepionych na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 17:57
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Polska utrzymuje się na 3. miejscu w całej Unii Europejskiej pod względem liczby zaszczepionych osób. Do tej pory zaszczepiono 188 956 osób. "Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 nabiera tempa" - napisał premier na Facebooku.
rozwiń zwiń