X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Strajk Kobiet i "Stop Bzdurom" spotkają się w sądzie? Znamy treść wezwania

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 02:00
- Suchanow to przemocowczyni, która molestuje i ubezdomnia, misgenderuje i wyciera piernik tęczową flagą, a gdy się o tym mówi, grozi - pisze w mediach społecznościowych "Stop Bzdurom", informując o otrzymaniu przedsądowego wezwania. Na dokumencie widnieje adres siedziby Strajku Kobiet.
Marta Lempart, Michał Szutowicz, Klementyna Suchanow
Marta Lempart, Michał Szutowicz, Klementyna SuchanowFoto: FORUM
  • "Stop Bzdurom" informuje o otrzymaniu przedsądowego wezwania, na którym widnieje adresu siedziby Strajku Kobiet
  • Z przedstawionego dokumentu wynika, że sprawa dotyczy "naruszenia praw autorskich w postaci fotografii"
  • Kolektyw żąda usunięcia ze Strajku Kobiet Klementyny Suchanow
  • Kilka dni temu "Stop Bzdurom" zażądało usunięcia ich z listy "50 śmiałych 2020" stworzonej przez "Wysokie Obcasy", dodatek "Gazety Wyborczej, na której znalazły się również liderki Strajku Kobiet
  • Wcześniej kolektyw oskarżył jedną z liderek Strajku Kobiet o molestowanie seksualne

- Znasz to uczucie, gdy liderka Strajku Kobiet stosuje na tobie przemoc o podłożu seksualnym, misgenderuje i znęca się, potem wyrzuca cię z twojego własnego mieszkania, zwołuje spotkanie Strajku Kobiet z Martą Lempart i zakazuje odnosić się do tej sytuacji? - pyta w mediach społecznościowych kolektyw "Stop Bzdurom" i informuje o otrzymaniu przedsądowego wezwania, na którym widnieje adres siedziby Strajku Kobiet.

W sprawę ma być zamieszana jedna z liderek Strajku Kobiet, Klementyna Suchanow, a przedmiotem wezwania naruszenie praw autorskich.

strajk kobiet 1200 shutterstock.jpg
"Strajk Kobiet to był festiwal nieodpowiedzialności". Poseł Solidarnej Polski o sukcesach i porażkach w 2020 r.

"Przedsądowe wezwanie o piernik"

Jak wynika z wpisów na Instagramie oraz przedstawionego dokumentu z komentarzem "Stop Bzdurom" (wyróżniony różowym kolorem), sprawa ma dotyczyć "naruszenia praw autorskich oraz dóbr osobistych". Ze screenu wezwania i umieszczonych na nim komentarzy możemy dowiedzieć się, że chodzi o zdjęcie piernika, a autorką wezwania ma być córka Klementyny Suchanow.

Treść wezwania przedsądowego z komentarzem "Stop Bzdurom" Treść wezwania przedsądowego z komentarzem "Stop Bzdurom"

W piśmie "Stop Bzdurom" zostaje wezwane do zaniechania rozpowszechniania w jakikolwiek sposób materiałów zawierających fotografię, usunięcia materiałów dotąd opublikowanych oraz zamieszczenia na Instagramie "Stop Bzdurom" przeprosin z powodu naruszenia praw autorskich i dóbr osobistych.

Protest LGBT Czerska Wyborcza free 1200.jpg
Iskrzy w środowisku LGBT. Wulgarny wpis Lempart o poseł Lewicy i protest pod "GW"

"Twoja matka jest publiczną przemocowczynią"

Z kolejnego screenu na Instagramie "Stop Bzdurom" wynika, że córka Klementyny Suchanow napisała do kolektywu, przekonując, że to ona jest autorką pisma, a nie Strajk Kobiet.  - Rozumiemy, że chcesz, aby tak to wyglądało i chcesz ratować matkę. Wysłanie tego pisma z siedziby Strajku Kobiet i oczekiwanie, że uwierzymy w to, że banda ukrywających przemoc "liderek" nic o tym nie wie... serio? - napisało w odpowiedzi "Stop Bzdurom".

Czytaj także:

- Nic do ciebie nigdy nie miałyśmy i nie piszemy o tobie, a o twojej starej, która jest publiczną przemocowczynią i zasłania się tobą - podkreśla "Stop Bzdurom".

Wpisy kolektywu "Stop Bzdurom" Wpisy kolektywu "Stop Bzdurom"

- Grozi przy każdej okazji i śmieje się w twarz. Parę lat później ona, Klementyna Suchanow, przejmuje zajebiste inicjatywy tylko po to, by zmiękczać język o aborcji, promować okrojoną konwencję stambulską i lansować się na tle tęczowych flag, wpie*dala w święta piernik, w którym zrównuje twój kolektyw ze swoim "największym wrogiem" - dodaje "Stop Bzdurom".

W kolejnym wpisie kolektyw domaga się wyrzucenia Klementyny Suchanow ze Strajku Kobiet.

sk pap_20201124_0MO 1200.jpg
"Margot" i "Stop Bzdurom" oczekują pisemnych przeprosin od "GW". W tle liderki Strajku Kobiet

"Margot" i "Stop Bzdurom" oczekują pisemnych przeprosin od "GW"

To kolejna odsłona konfliktu na linii Strajk Kobiet - "Stop Bzdurom". Kilka dnia temu TVP Info poinformowało, że kolektyw "Stop Bzdurom" i znany jako "Margot" Michał Sz. żądają usunięcia ich z listy "50 śmiałych 2020" stworzonej przez "Wysokie Obcasy", dodatek "Gazety Wyborczej". Aktywiści LGBT nie zgadzają się na stawianie ich w jednym szeregu z liderkami Strajku Kobiet, które redakcja również wyróżniła.

"Umieszczanie nas obok takich osób jak Suchanow i Szulczewska naruszyło nasze dobra osobiste zarówno indywidualnie, jak i jako członkiń kolektywu" - przekonuje "Stop Bzdurom". Stwierdza też, że "wyróżnienie to może narazić nas na utratę zaufania osób, na rzecz których działamy".

Kolektyw dodaje, że w wywiadzie dla "Dużego Formatu" redakcja zdecydowała się usunąć część dotyczącą przemocy ze strony Suchanow.

Czytaj także:

Aktywiści zarzucają też redakcji queerfobię i pink-washing, który tłumaczą na język polski jako "wycieranie sobie kimś mordy".

"Oczekujemy pisemnych przeprosin za umieszczenie nas obok Szulczewskiej i Suchanow w najbliższym numerze WO. Usunięcia naszych wizerunków ze wszelkich internetowych dystrybucji rankingu wraz z notatką, że usunęliście nas z niego na nasze żądanie z powyższych powodów. Oczekujemy też refleksji nad tym jak wiele platformy dałyście do normalizacji transfobii" - formułuje swoje żądanie wobec "Gazety Wyborczej" kolektyw.

ks

Czytaj także

Tomasz Łysiak: to podczas rewolucji francuskiej wsadzono kij w koło historii toczącej się zgodnie z nauką Bożą

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 14:03
- To, co najgorsze, co spotykało ludzkość na przestrzeni ostatnich dwóch stuleci, brało się z myśli lewicowej, negującej elementarne prawdy, fundamenty i wartości chrześcijańskie, cywilizacji łacińskiej, na której budowano Europę - powiedział Tomasz Łysiak, pisarz i publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miała na twarzy maseczkę z błyskawicą Strajku Kobiet. Zdecydowana reakcja prokuratora

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 23:55
Do niecodziennej sytuacji doszło przed Sądem Okręgowym w Gdańsku podczas procesu b. prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza ws. zadośćuczynienia od Skarbu Państwa. Prokurator wniósł o wyłączenie z rozprawy protokolantki, która miała na twarzy maseczkę z błyskawicą, znakiem Strajku Kobiet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lempart pisze o "białych terrorystach z Biblią" na Kapitolu. Wcześniej sama chciała zdobywać Sejm

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 19:31
- Biali terroryści z Biblią pod pachą (pod pachą, bo w jednej ręce flaga zwolenników niewolnictwa, a w drugiej broń) zajęli Kapitol - napisała na Twitterze liderka proaborcyjnej organizacji Strajk Kobiet Marta Lempart. Tymczasem jeszcze w październiku ub.r. chciała zdobywać Sejm. - Jest nasz - mówiła.
rozwiń zwiń