X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Hipokryzja twórców Facebooka". Radosław Molenda o blokowaniu aktywności Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 12:35
- Mamy do czynienia z eskalacją odbierania wolności słowa w świecie zachodnim, przyśpieszone zostało to, co niestety widzimy od dawna - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Molenda (tygodnik "Idziemy").
Twitter bezterminowo zawiesił prywatne konto Donalda Trumpa. Firma poinformowała, że zrobiła to z obawy o dalsze podżeganie do przemocy przez prezydenta USA. Wcześniej, podobną decyzję podjął szef Facebooka
Twitter bezterminowo zawiesił prywatne konto Donalda Trumpa. Firma poinformowała, że zrobiła to z obawy o dalsze podżeganie do przemocy przez prezydenta USA. Wcześniej, podobną decyzję podjął szef FacebookaFoto: PAP/Abaca

Twitter poinformował, że bezterminowe zablokowanie konta Donalda Trumpa wynika z obawy o "dalsze podżeganie do przemocy przez prezydenta USA". Wcześniej, podobną decyzję podjął szef Facebooka.

mid-epa08927297 (1).jpg
"Można zamknąć konto na podstawie wymyślonych zarzutów". Wierzejski o działaniach wobec Trumpa

Decyzje gigantów technologicznych to pokłosie szturmu zwolenników Trumpa na Kapitol, w trakcie którego zginęło pięć osób. Tłum był częścią wielotysięcznej demonstracji w Waszyngtonie przeciwko rzekomym fałszerstwom wyborczym, odbywającej się pod hasłem "Uratować Amerykę".

Radosław Molenda przywołał w rozmowie przykłady działań mediów społecznościowych, w których blokowane są treści prawicowe, natomiast podobne w wymowie wpisy środowisk lewicowych nie podlegają takim obostrzeniom. - Widać hipokryzję twórców Facebooka oraz wszystkich tych, którzy w imię obrony demokracji „wyłączają” Trumpa jednocześnie nie stawiając tych samym barier innym, groźniejszym zjawiskom. Takich przypadków jest mnóstwo - argumentował.

- Dla młodzieży jedynym źródłem informacji jest internet. Jeżeli to medium jest w tak głębokim stopniu manipulowane, a inżynieria społeczna dokonuje się w tak głębokim stopniu, to możemy zacząć obawiać się nie tylko o przyszłość Polski, ale i świata. Żyjemy w czasach postprawdy - ostrzegał publicysta.

Posłuchaj
24:10 _PR24_AAC 2021_01_11-11-34-10.mp3 11.01.2021 Radosław Molenda (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Media społecznościowe od wielu lat są głównym kanałem komunikacji Donalda Trumpa z jego zwolennikami. Prezydent USA wielokrotnie ostro krytykował główne amerykańskie media, gdy te publikowały niekorzystne dla niego informacje. Donald Trump nazywał media "wrogami narodu".

Czytaj także: 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Radosław Molenda

Data emisji: 11.01.2021

Godzina emisji: 11.33

PR24/ka

Czytaj także

"Próba zdyskredytowania konserwatywnej kontrrewolucji". Jakub Pacan o zamieszkach w USA

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 08:15
- Ten mężczyzna, który był do pasa rozebrany, był przebrany w te rogi - to jest wszędzie pokazywane na świecie. To służy temu, żeby zdyskredytować konserwatywną kontrrewolucję, która się dokonuje w Stanach. Gdyby ci ludzie nie weszli na Kapitol, gdyby protestowali w sposób pokojowy, to myślę, że to by było o wiele bardziej niebezpieczne dla tych środowisk liberalno-lewicowych - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Solidarność" Jakub Pacan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zasady, które go obowiązują, powinny też obowiązywać wobec innych osób". Ekspert o Trumpie

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 17:38
- Pytanie jest takie, czy faktycznie firmy prywatne mają prawo do cenzurowania różnych stron - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Paweł Kowalski, ekspert ds. międzynarodowych z SWPS na temat zablokowania kont Donalda Trumpa w mediach społecznościowych.
rozwiń zwiń