X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Do 3,7 mln szczepień miesięcznie. Taka jest wydolność systemu w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 17:47
- Dzięki zaangażowaniu szpitali, POZ-ów, personelu medycznego i niemedycznego zbudowaliśmy zdolności operacyjne na poziomie 3,7 mln szczepień miesięcznie - poinformował w środę szef KPRM Michał Dworczyk. Zastrzegł, że zabiegów tych jest teraz mniej, ze względu na ograniczone dostawy szczepionek.
Szczepienia w Polsce
Szczepienia w PolsceFoto: PAP/ARCH Artur Reszko

TT dworczyk 1200.png
Kalendarz szczepień kolejnych grup przeciwko COVID-19. Poznaliśmy szczegóły

Obecnie w Polsce funkcjonują 5994 punkty szczepień, które są rozłożone równomiernie w całej Polsce; dostęp do nich ma 90 proc. społeczeństwa. 25 stycznia, kiedy rozpocząć mają się szczepienia I grupy (m.in. seniorów i nauczycieli), uruchomione zostaną kolejne punkty. Cały wykaz takich miejsc jest dostępny na stronie internetowej: gov.pl/szczepimysie.

Zdolności operacyjne, które posiadamy, to 3,7 miliona szczepień miesięcznie. Ograniczone dostawy szczepionek powodują, że zdolności te nie są jeszcze wykorzystane. Obecnie jest to średnio 1 mln szczepień miesięcznie.

Większe dostawy

- Wierzymy natomiast, że te szczepionki będą docierały coraz szerszym strumieniem do Polski i do innych krajów UE i wtedy będziemy uruchamiać te oczekujące na szczepionki moce i będziemy przyspieszali szczepienie. Zgodnie z dzisiejszymi deklaracjami producentów, to nastąpi prawdopodobnie na początku II kwartału - zaznaczył szef KPRM.

Rząd będzie na bieżąco informował, jak przebiegają szczepienia, także o ewentualnych modyfikacjach harmonogramu tych zabiegów. - Może się zdarzyć, że zostanie zarejestrowana szczepionka kolejnej firmy. Wtedy, jeżeli będziemy mogli liczyć na dodatkowe szczepionki przyjeżdżające do Polski, będziemy oczywiście zwiększać liczbę osób szczepionych tygodniowo - wyjaśnił Dworczyk.

pkur

Czytaj także

Fundusz Kompensacyjny dot. niepożądanych skutków szczepień. Sprawdź, ile wyniesie i komu przysługuje

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 16:23
- Do odszkodowania będą kwalifikowane osoby, które będą hospitalizowane przez przynajmniej 14 dni lub doznają szoku anafilaktycznego; będzie im przysługiwać od 10 do 100 tys. zł - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do świadczeń z Funduszu Kompensacyjnego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Michał Sutkowski: do wakacji możemy zaszczepić nawet 30 proc. populacji

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 09:21
- Wydaje się, że jeśli tempo (szczepień) będzie w okolicach 2 mln w drugim kwartale, a jest szansa, że szczepionek będzie więcej w Polsce, to przy tym tempie osiągnęlibyśmy niezły - jeszcze nie zadowalający, ale niezły - poziom w granicach 30 proc. populacji zaszczepionej. To razem powoduje, że do wakacji byłoby już zdecydowanie lepiej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
rozwiń zwiń