X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus w Europie. Wiemy, gdzie jest najtrudniejsza sytuacja pandemiczna

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 13:05
Estonia, Łotwa, Czechy, Słowenia oraz prawie cała Hiszpania zostały oznaczone kolorem ciemnoczerwonym na unijnej mapie zakażeń koronawirusem, publikowanej przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). Oznacza to, że w ostatnich dniach było tam najwięcej infekcji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/LUIS ASCUI

Kolorem ciemnoczerwonym są też oznaczone obecnie części terytoriów innych państw, w tym południowa Szwecja, a także pojedyncze regiony Irlandii, Francji, Włoch, Słowacji i Litwy.

Większość UE, w tym Polskę, oznaczono kolorem czerwonym. Najlepsza sytuacja epidemiczna (kolor pomarańczowy) panuje obecnie w Grecji, Danii i Finlandii.

pap_20210204_0Y4 (1).jpg
Szczepionka AstraZeneki może zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Oto wyniki nowych badań

1 lutego państwa uzgodniły nowe środki dotyczące pandemii, w tym wprowadzenie ciemnoczerwonych stref zakażeń, w których występuje szczególnie duża liczba infekcji lub w których występuje wariant wirusa budzący szczególny niepokój.

Ciemnoczerwone strefy to obszary, w których skumulowany wskaźnik zgłaszanych przypadków koronawirusa w ciągu 14 dni wynosi 500 lub więcej na 100 tys. osób. Państwa członkowskie powinny wymagać od osób podróżujących z obszaru sklasyfikowanego w ten sposób, aby przed przybyciem poddały się testowi na obecność koronawirusa, a po przybyciu poddały się kwarantannie.

Region jest oznaczany czerwonym kolorem, jeśli 14-dniowy skumulowany wskaźnik zgłaszanych zakażeń waha się od 50 do 150, a wskaźnik pozytywności testów na obecność koronawirusa wynosi 4 proc. lub więcej, lub jeśli 14-dniowy skumulowany wskaźnik zgłaszanych zakażeń jest większy niż 150, ale mniejszy niż 500.

pap_20210121_269 (1).jpg
"Zlekceważono problemy z produkcją szczepionek". Szefowa KE przyznała się do błędu

Kolor pomarańczowy jest stosowany wtedy, jeśli wskaźnik zgłaszanych przypadków z 14 dni jest niższy niż 50 na 100 000 tys. mieszkańców, ale wskaźnik pozytywnych wyników testów wynosi 4 proc. lub więcej, lub jeśli pierwszy wskaźnik z 14 dni wynosi od 25 do 150 przypadków na 100 000, a drugi wskaźnik jest poniżej 4 proc.

Kolorem zielonym Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób oznacza obszary, w których 14-dniowy wskaźnik powiadomień jest niższy niż 25 przypadków na 100 000, a wskaźnik pozytywnych testów wynosi poniżej 4 proc. Obecnie żaden region UE nie jest oznaczony tym kolorem. Poza UE w Europie "zielona" na mapie zakażeń jest Islandia oraz najbardziej na północ wysunięte regiony Norwegii - Finnmark i Troms.

    kmp

    Czytaj także

    "Musimy działać". UE będzie blokować eksport szczepionek, jeśli nie otrzyma ich w terminie

    Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 16:50
    Będzie blokada eksportu poza Unię szczepionek tych firm, które nie dostarczą preparatów na czas do krajów członkowskich. Komisja Europejska zaproponowała specjalny mechanizm w tej sprawie.
    rozwiń zwiń

    Czytaj także

    "Europejczycy wyszli na głupców". Publicysta krytykuje szefową KE za problemy z dostawą szczepionek

    Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 19:13
    - Kryzys szczepionkowy w UE dowodzi, że to Wielka Brytania miała rację, a Ursula von der Leyen się skompromitowała i spowodowała, że Europejczycy wyszli na głupców - pisze w brytyjskim dzienniku "The Times" Peter Tiede, szef działu politycznego niemieckiego dziennika "Bild".
    rozwiń zwiń

    Czytaj także

    Szczepienia przeciw COVID-19. Merkel: produkcja szczepionek zostanie zwiększona

    Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 21:50
    Kanclerz Angela Merkel poinformowała po wideokonferencji z przedstawicielami instytucji unijnych i koncernów farmaceutycznych, że większa liczba szczepionek na COVID-19 zacznie docierać do Niemiec dopiero w drugim kwartale. Szefowa rządu zapewniła jednak, że szczepionki dla wszystkich obywateli będą dostępne jeszcze przed końcem lata.
    rozwiń zwiń