X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szkocja: krytyka gender może być przestępstwem. Trwają prace nad nową ustawą

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 06:50
Zaprezentowany w szkockim parlamencie projekt ustawy o przestępstwach z nienawiści i porządku publicznym uznaje wszelką krytykę ideologii gender za przestępstwo. Przywódcy wspólnot chrześcijańskich wezwali pomysłodawców nowego prawa do usunięcia kontrowersyjnego fragmentu. Ich zdaniem ustawa zagraża wolności słowa i sumienia.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Angyalosi Beata/ Shutterstock

W liście skierowanym do ministra sprawiedliwości przywódcy kościelni wzywają do większego zwrócenia uwagi na ochronę praw obywatelskich. "Ludzie powinni mieć całkowitą swobodę wypowiadania swojego zdania, łącznie z wyrażaniem krytycznych uwag w stosunku do Kościołów i wiary" – czytamy w liście.

Ważna debata publiczna

Podkreślają, że obecnie kwestie gender są przedmiotem szerokiej i emocjonalnej dyskusji publicznej, która jest niezbędna, gdy społeczeństwo zmaga się z nowymi ideami. "Jesteśmy przekonani, że opinie krytyczne, to znaczy sprzeczne z tezą, że płeć jest płynna i zmienna, też powinny zostać wysłuchane" – napisali biskupi i duchowni ewangeliccy.

strajk kobiet 1200.jpg
Prof. Grzegorz Kucharczyk: chcą nas oswoić z cywilizacją śmierci

Zdaniem sygnatariuszy cztery tygodnie na zatwierdzenie ustawy, to zdecydowanie za krótki okres, aby parlament miał czas na wystarczającą refleksję nad konsekwencjami wprowadzenia nowego prawa. „Jak dotąd nie zaproponowano żadnego rozwiązania kwestii ograniczenia wolności słowa, które bez wątpienia wnosi projekt nowej ustawy. Należy wstrzymać się z uchwaleniem tych przepisów i umożliwić otwartą debatę na ich temat w przestrzeni publicznej” – czytamy w liście.

VaticanNews,pg

Czytaj także

Środowiska LGBT w Polsce - o co walczą i jakie są ich cele?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2020 15:20
W sobotnim wydaniu audycji "Gdzie jest Pan Cogito" wraz z ekspertami porozmawialiśmy o emocjach kreowanych przez środowiska LGBT. Czy to ideologia? Na czym zależy temu środowisku? Jakie są jego cele? Czy osoby o innej orientacji seksualnej mogą spokojnie żyć i wyrażać swoje poglądy? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spłodził dziecko i zmienił płeć. Francuski sąd nie uznał go za matkę

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 08:50
Kobieta transpłciowa nie może być uznana za matkę swojej córki, nawet jeśli dziecko urodziło się już po oficjalnej zmianie płci - orzekł w środę francuski Sąd Kasacyjny (najwyższy).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adopcja tylko dla małżeństw, "matką kobieta, ojcem mężczyzna". Węgry nowelizują prawo

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 14:17
Rząd węgierski złożył w środę w parlamencie projekt poprawki do konstytucji, w której zapisano m.in. ochronę małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, oraz projekt poprawek do kodeksu cywilnego, przewidujący możliwość adopcji tylko dla małżeństw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa konwencji stambulskiej w Sejmie. Rząd nie chce wypowiedzenia umowy, zmieni zastrzeżenia

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 14:00
W Sejmie początek prac nad zmianą zakresu obowiązywania konwencji stambulskiej. W projekcie ustawy rząd chce zmodyfikować dwa zastrzeżenia do międzynarodowego dokumentu, wycofać się z jednego i podtrzymać również jedno. Rząd podkreśla, że nie są prowadzone prace nad wypowiedzeniem umowy.
rozwiń zwiń