X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Grzegorz Kucharczyk: chcą nas oswoić z cywilizacją śmierci

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 11:00
- Mamy powtórkę z procesu, z którym mieliśmy do czynienia podczas oswajania opinii publicznej z LGBT. Najpierw dyskusja, potem tolerancja, afirmacja i legalizacja - mówił w Polskim Radiu 24 historyk prof. Grzegorz Kucharczyk.
Protesty antyrządowe Strajku Kobiet
Protesty antyrządowe "Strajku Kobiet"Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Prof. Grzegorz Kucharczyk w Polskim Radiu 24 zwracał uwagę na to, że mamy dziś powtórkę procesu, z którym mieliśmy do czynienia podczas oswajania opinii publicznej z LGBT.

Posłuchaj
18:35 _PR24_AAC 2021_02_02-09-41-00.mp3 Prof. Grzegorz Kucharczyk: chcą nas oswoić z cywilizacją śmierci (Temat Dnia/Gość PR24)

- Najpierw "tylko porozmawiajmy", potem "tolerancja i afirmacja", następnie "legalizacja", a na koniec kryminalizacja tych, którzy myślą inaczej - wskazywał.

pap_20210129_1ZT (1).jpg
"Dyskusje o aborcji służą rozgrywkom politycznym". Publicysta o Strajku Kobiet

"Granice zdrowego rozsądku są przesuwane"

Gość Polskiego Radia 24 podkreślał, że mają dziś miejsce sytuacje, które jeszcze do niedawna były nie do pomyślenia. - Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby, że w jakimś kraju Unii Europejskiej będziemy wykreślać rubrykę "matka/ojciec" i wpisywać "rodzic A/rodzic B" - tłumaczył.

- Dzieje tak się dzisiaj we Włoszech. Granice zdrowego rozsądku są przesuwane i testowane - ocenił

Profesor alarmował, że lewicowe środowiska i media próbują oswoić nas z cywilizacją śmierci. - Św. Jan Paweł II podkreślał, że tak jak cywilizacja życia jest integralna, tak samo integralna jest cywilizacja śmierci - mówił.

- Prawo do zabijania, najpierw dzieci, zostaje rozciąganie na inne grupy wiekowe, np. seniorów - dodał gość.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Czytaj także

"Paru monopolistów rozdaje karty". Prof. Kucharczyk o korporacjach internetowych

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 08:45
- Na naszych oczach falsyfikuje się przekonanie, że internet, to sfera, oaza wolnego słowa. Okazuje się, że to jest sfera opanowana przez paru monopolistów (...) i oni tak naprawdę rozdają karty, i są dysponentami wolności. To kolejne potwierdzenie diagnozy świętego Jana Pawła II o tym, że "grozi nam zakamuflowany totalitaryzm w demokracji bez wartości" - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk, odnosząc się do sposobu działania wielkich korporacji internetowych, takich jak Google, Facebook czy Twitter.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piłkarze niemieckiego klubu zagrają z tęczowymi opaskami. Tak chcą upamiętnić ofiary Holokaustu

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 14:58
W sobotnim starciu Augsburga z Union Berlin, kapitan tej pierwszej drużyny będzie nosił tęczową opaskę na ramieniu. Klub chce w ten sposób uczcić Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, który przypada 27 stycznia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty w Paryżu. Tysiące osób sprzeciwiają się ustawie bioetycznej

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 22:00
W Paryżu kilka tysięcy osób demonstrowało przeciwko rządowej ustawie bioetycznej, która przewiduje m.in. legalizację zapłodnienia metodą in vitro dla samotnych kobiet i par lesbijskich oraz aborcję terapeutyczną. Uczestnicy protestu wezwali francuskich parlamentarzystów do odrzucenia projektu, który ma pojutrze trafić do Senatu.
rozwiń zwiń