X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier Czech: Grupa Wyszehradzka jest formacją ekonomiczną, nie blokiem politycznym

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 10:40
Pandemia, zmiany klimatyczne i stosunki ze Stanami Zjednoczonymi będą głównymi tematami szczytu Grupy Wyszehradzkiej. Premier Czech Andrej Babisz mówił o tym przed odlotem do Polski.
Andrej Babisz
Andrej BabiszFoto: vlada.cz, Twitter

Szef czeskiego rządu odniósł się do słów słowackiego ministra spraw zagranicznych, który stwierdził, że Wyszehradzka Czwórka nie powinna występować w ramach Unii Europejskiej jako blok polityczny.

Posłuchaj
00:49 Premier Czech Grupa Wyszehradzka jest formacją ekonomiczną.mp3 Premier Czech: Grupa Wyszehradzka jest formacją ekonomiczną - relacja Wojciecha Stobby (IAR)

 

premier v4 free tt-1200.jpg
30-lecie Grupy Wyszehradzkiej. W Krakowie rusza szczyt szefów rządów V4

Szef słowackiego MSZ Ivan Korčok w swoim wpisie w mediach społecznościowych podkreślił, że nie należy do osób nawołujących do odejścia Słowacji z Grupy Wyszehradzkiej. Stwierdził jednak, że tworzenie bloku politycznego zagraża integralności Unii Europejskiej i zauważył, że w wielu kwestiach państwa V4 prowadzą odmienną politykę. Jako przykłady wymienił gazociąg Nord Stream 2 i stosunki ze Stanami Zjednoczonymi.

Czytaj także:

Zdaniem czeskiego premiera Andreja Babisza działalność Grupy Wyszehradzkiej ma charakter ekonomiczny. - To nie jest formacja polityczna, ale ekonomiczna. Reprezentuje 65 milionów mieszkańców regionu, który odnosił w przeszłości sukcesy, który dziś ma niskie zadłużenie oraz dobry wzrost PKB. W ostatnich latach ten blok ma większe znaczenie niż wcześniej - powiedział premier Czech.

Grupa Wyszehradzka (opr. Maciej Zieliński/PAP) Grupa Wyszehradzka (opr. Maciej Zieliński/PAP)

pg

Czytaj także

Kraje Grupy Wyszehradzkiej szóstą siłą gospodarczą Europy. Polska na czele wzrostów

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 13:05
Kraje Grupy Wyszehradzkiej są szóstą siłą gospodarczą i trzecim rynkiem konsumenckim w Europie - wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Dodano, że na tle państw regionu Polskę wyróżnia dynamika wzrostu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Okres niesłychanego sukcesu gospodarczego". 30-lecie Grupy Wyszehradzkiej

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 15:20
Dziś obchodzimy 30. rocznicę powstania Grupy Wyszehradzkiej, w skład której oprócz Polski wchodzą Węgry, Czechy i Słowacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister sprawiedliwości Węgier: V4 alternatywą dla Stanów Zjednoczonych Europy

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 22:08
- Grupa Wyszehradzka stworzyła w ostatnich latach alternatywę dla utopii Stanów Zjednoczonych Europy - oświadczyła minister sprawiedliwości Węgier Judit Varga na Facebooku w 30-lecie powstania Grupy V4. - Razem powstrzymaliśmy imigrację, obroniliśmy nasze granice i umieściliśmy Europę Środkową na mapie świata zarówno w sensie gospodarczym, jak i politycznym - wyliczyła.
rozwiń zwiń