X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

III tura szczepień przeciw COVID-19 dla nauczycieli. Duże zainteresowanie akcją

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 20:02
Ponad 18,5 tys. nauczycieli, w tym 17 633 szkolnych i 943 akademickich, zarejestrowało się w III turze na szczepienia przeciw COVID-19 - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zapisy potrwają do środy włącznie.
Szczepienie nauczycieli preparatem firmy AstraZeneca przeciw COVID-19 w Sosnowcu
Szczepienie nauczycieli preparatem firmy AstraZeneca przeciw COVID-19 w SosnowcuFoto: PAP/Andrzej Grygiel
Szczepionka PAP-1200.jpg
Nauczyciele masowo zgłaszają się na szczepienia. Czarnek: dziękuję za świadectwo odpowiedzialności

We wtorek o godz. 8.00 rozpoczęła się III tura rejestracja nauczycieli, nauczycieli akademickich oraz osób prowadzących zajęcia na uczelniach chcących zaszczepić się przeciw COVID-19. Są to osoby w wieku do 69 lat.

Czytaj także:

W III turze rejestrować się mogą także:

  • nauczyciele, którzy przebywają na długotrwałych nieobecnościach niezależnie od przyczyny,
  • pracownicy zatrudnieni na stanowiskach pomocy nauczyciela,
  • woźni oddziałowi,
  • instruktorzy praktycznej nauki zawodu.

Mogą rejestrować się też pracownicy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych, w tym nauczyciele i specjaliści odpowiedzialni za opracowanie arkuszy egzaminacyjnych, przeprowadzanie próbnego zastosowania zadań egzaminacyjnych oraz organizowanie i przeprowadzanie wglądów do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej.

szczepionka_pap_1200 (1).jpg
Od wtorku kolejna tura zapisów na szczepienia pracowników żłobków

Kolejna szansa na szczepienie

Nauczyciele i nauczyciele akademiccy, którzy do tej pory nie skorzystali z możliwości rejestracji, a byli do tego uprawnieni, również mają możliwość zgłoszenia się do szczepień we wtorek i w środę.

- Mamy dziś ponad 18,5 tys. nauczycieli zgłoszonych do szczepień, w tym 17 633 nauczycieli oświaty i 943 nauczycieli akademickich - poinformowała rzecznik prasowa MEiN Anna Ostrowska.

Podobnie jak przy wcześniejszych zapisach zgłoszenia są rejestrowane w dwóch systemach - dla nauczycieli oświaty w Systemie Informacji Oświatowej, a dla akademickich w systemie POL-on.

Ponad pół miliona rejestracji

W I i II turze rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19, w lutym, zgłosić się mogli wszyscy nauczyciele ze szkół i placówek oraz nauczyciele akademiccy, a także inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach, w wieku do 65 lat. Zarejestrowało się wówczas prawie 545 tys. osób.

I tura zapisów, która rozpoczęła się 8 lutego, a zakończyła 10 lutego, obejmowała nauczycieli szkół i placówek oświatowych do 60. roku życia. Zgłosiło się wówczas 268 tys. osób. W II turze, w której zapisy trwały od 15 do 19 lutego, było blisko 277 tys. rejestracji, w tym prawie 63 tys. od nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach.

Szczepienia nauczycieli rozpoczęły się 12 lutego. Zaszczepiono już ponad 265 tys. osób. Nauczyciele szczepieni są preparatem firmy AstraZeneca.

***

Szczepionki przeciw COVID-19 (opr. Maria Samczuk, Maciej Zieliński/PAP) Szczepionki przeciw COVID-19 (opr. Maria Samczuk, Maciej Zieliński/PAP)

pb

Czytaj także

"To szansa na normalność". Minister edukacji zachęca nauczycieli do szczepień

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 21:35
- To gwarancja i szansa na normalność w oświacie i szkolnictwie wyższym - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, zachęcając tym samym nauczycieli do szczepień. - Pandemia koronawirusa nie ustaje. Szczepionka to szansa na uratowanie życia - swojego i innych - mówił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy będą zaszczepieni wszyscy zarejestrowani nauczyciele? Minister edukacji podał datę

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 21:35
- Szczepienia nauczycieli idą dobrze - ocenił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jego zdaniem w tym tempie nauczyciele będą zaszczepieni do 10 marca, co stworzy szanse na ewentualne decyzje o powrocie uczniów do nauki stacjonarnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przebiegają bez większych problemów". Szef MEiN o szczepieniach nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 11:16
- Szczepienia nauczycieli przebiegają bez większych problemów. Mamy nadzieję, że zakończą się najdalej do połowy marca – poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń