X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Solidarna Polska i Porozumienie bez szans na samodzielne wejście do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 17:43
Jeśli PiS, Solidarna Polska i Porozumienie wystartują wspólnie w wyborach, mogą liczyć na 39,86 proc. głosów. Jeśli osobno - Solidarna Polska i Porozumienie znalazłyby się poza Sejmem.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz prezes Porozumienia Jarosław Gowin
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz prezes Porozumienia Jarosław Gowin Foto: PAP/Radek Pietruszka

W sondażu dla "Super Expressu" zapytano o dwa warianty: taki, w którym Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry oraz Porozumienie Jarosława Gowina startują w wyborach wspólnie jako Zjednoczona Prawica, oraz taki, w którym te trzy ugrupowania do wyborów pójdą oddzielnie.

pap_sejm_1200.jpg
Rośnie poparcie dla PiS. Nowy sondaż IBRiS

W pierwszym wariancie chęć głosowania na koalicję Zjednoczonej Prawicy zadeklarowało 39,86 proc. ankietowanych. Koalicja Obywatelska wtedy mogłaby liczyć na 20,32 proc. poparcia, a Polska 2050 Szymona Hołowni - na 17,32 proc. Chęć głosowania na Lewicę zadeklarowało 9,79 proc. respondentów, a na Konfederację - 6,95 proc.

Czytaj także:

Pod progiem wyborczym znalazłoby się PSL z 4,8 proc. poparcia.

Wariant osobnego startu w wyborach

W drugim wariancie sondażu, startujące samodzielnie Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 38,07 proc. głosów. Chęć głosowania na Koalicję Obywatelską zadeklarowało 20,39 proc. respondentów, a na Polskę 2050 - 17,79 proc. Tuż za podium znalazłaby się Lewica z poparciem 9,61 proc. oraz Konfederacja z poparciem 7,02 proc.

Progu wyborczego nie przekroczyłoby PSL, na które zagłosowałoby 4,33 proc. ankietowanych. Mandatów nie zdobyłyby również Solidarna Polska i Porozumienie, jeśli wystartowałyby w wyborach samodzielnie. Chęć głosowania na ugrupowanie Zbigniewa Ziobry zadeklarowało 1,04 proc. badanych, a na partię Jarosława Gowina - 0,8 proc.

Badanie zrealizowano przez Instytut Badań Pollster w dniach 03-04 marca 2021 roku na próbie 1033 dorosłych Polaków.

  itom

  Czytaj także

  "Najważniejsze jest to, że rozmawiamy". Radosław Fogiel o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

  Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 07:58
  - Rozmowy odbywały się w dobrej atmosferze - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS o spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem i Zbigniewem Ziobro.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Premier o danych Eurostatu: przeszliśmy długą drogę od lidera negatywnych wskaźników do prymusa słupków

  Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 15:52
  "Polska ma aktualnie najniższe bezrobocie w całej UE. Wynosi ono 3,1 proc." - wskazał premier Mateusz Morawiecki, komentując na Facebooku dane Eurostatu. Podkreślił, że Polska przegoniła pod tym względem Czechy, dotychczasowego lidera.
  rozwiń zwiń