X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes Polskiego Radia: serwis o Bitwie Warszawskiej wśród głównych form rozpowszechniania wiedzy o tym wydarzeniu

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 14:00
Polskie Radio otrzymało statuetkę Mobile Trends Awards 2020 w kategorii "Strona mobilna / RWD - Kultura i edukacja". Nagrodę przyznano za serwis specjalny bitwa1920.gov.pl poświęcony Bitwie Warszawskiej. - Jestem bardzo dumna i bardzo szczęśliwa - podkreśliła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. - To jedna z najbardziej multimedialnych i interaktywnych stron historycznych, które powstały w Polsce - dodała.
zdj. ilustr.
zdj. ilustr.Foto: PR

Kapituła konkursu wyróżniła serwis za "dopracowanie szczegółów zarówno od strony deweloperskiej, jak i wizualnej, którym przyświeca idea - mobile first". Podkreślono również "innowacyjne podejście i zmniejszenie bariery wejścia w historię dla szerokiego grona odbiorców".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Bitwa_MTA_w.jpg
Mobile Trends Awards 2020 rozdane. Nagrodzono Polskie Radio i Biuro Programu Niepodległa

Unikatowe dźwięki

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśliła, że to jedna z najbardziej multimedialnych i interaktywnych stron historycznych, które powstały w naszym kraju. Przypomniała, że w serwisie wykorzystano unikatowe dźwięki z Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, między innymi nagranie generała Kazimierza Sosnkowskiego, ale też szeregowych żołnierzy, uczestników historycznych wydarzeń.


Posłuchaj
00:26 Agnieszka Kamińska - jestem dumna, że zespół multimediów Polskiego Radia zdobył tę nagrodę (IAR).mp3 Agnieszka Kamińska: jestem dumna, że zespół multimediów Polskiego Radia zdobył tę nagrodę (IAR)

Jak dodała, przetłumaczony na sześć języków - angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, ukraiński i węgierski - serwis stał się jedną z głównych form rozpowszechniania wiedzy o Bitwie Warszawskiej w kraju i na świecie. To kolejna nagroda dla serwisu o Bitwie Warszawskiej. Pod koniec ubiegłego roku otrzymał on już srebrnego BohaterONa. Nagrodzony serwis www.bitwa1920.gov.pl został przygotowany we współpracy z Biurem Programu Niepodległa z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej.

Posłuchaj
00:25 Prezes Polskiego Radia o serwisie dot. Bitwy Warszawskiej (IAR).mp3 Prezes Polskiego Radia o serwisie dot. Bitwy Warszawskiej (IAR)


Czytaj więcej
BITWA warszawska 1920 serwis specjalny.jpg
Bitwa Warszawska 1920 [serwis specjalny]

Nagrody Mobile Trends Awards

Mobile Trends Awards to najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży technologii mobilnych. Od 10 lat nagrody przyznawane są firmom, które z sukcesem wykorzystały te technologie w swoich projektach. Kapituła konkursowa składająca się z ekspertów IT wyłoniła najlepsze projekty w 11 kategoriach.

W kategorii "Strona mobilna / RWD - Kultura i edukacja" nominowana była także platforma z ponad stu podcastami Polskiego Radia, a w kategorii "Życie codzienne" - aplikacja mobilna Polskiego Radia Kierowców.

ms

Czytaj także

Dr Agnieszka Kamińska: wspaniałe wydawnictwo Polskiego Radia o bitwie, która ocaliła Europę

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 10:44
- Album "1920. Bitwa, która ocaliła Europę" to wspaniałe dwupłytowe wydawnictwo Polskiego Radia. Dodatkowo zamieszczone są tam zdjęcia związane z epoką, wypowiedzi świadków, fragmenty ówczesnej prasy oraz wiele innych materiałów - powiedziała w Polskim Radiu 24 prezes i redaktor naczelny Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

PolskieRadio.pl z Nagrodą Srebrnego BohaterONa 2020

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 07:20
Zespół portalu PolskieRadio.pl pod kierownictwem dyrektora Krzysztofa Kossowskiego otrzymał nagrodę Srebrnego BohaterONa 2020 w kategorii "Dziennikarz" za przygotowanie narracyjnego portalu internetowego na temat jednej z najważniejszych bitew w historii świata - Bitwy Warszawskiej.
rozwiń zwiń