X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Te święta ukazują nam piękną perspektywę naszego człowieczeństwa". Ks. Bogdan Bartołd o Wielkanocy

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 21:30
- Mesjasz przychodzi po to, by wypełnić to, co zostało powiedziane wtedy, gdy człowiek odwrócił się od Pana Boga, gdy pojawił się grzech nieposłuszeństwa, kiedy jest już obietnica kogoś, kto przyjdzie i dokona odkupienia człowieka, który będzie miał możliwość powrotu do Pana Boga - mówił w Polskim Radiu 24 ks. Bogdan Bartołd, proboszcz bazyliki archikatedralnej w Warszawie p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
ks. Bogdan Bartołd
ks. Bogdan Bartołd Foto: PR24/AK

Wielka Sobota to dla chrześcijan czas nadziei i oczekiwania na zmartwychwstanie Chrystusa. Po zachodzie słońca rozpoczyna się liturgia Wigilii Paschalnej, której obrzędy należą już do Niedzieli Zmartwychwstania.

mid-21401049 (2).jpg
"Każdego roku przeżywamy ten krzyż inaczej". Ojciec Stanisław Tasiemski o Wielkanocy

Ks. Bogdan Bartołd podkreślał doniosłość świąt Wielkiej Nocy. - To zmartwychwstanie, którego doświadczamy, to przejście Chrystusa, z duszą i ciałem od śmierci do innego życia. Te święta ukazują nam piękną perspektywę naszego człowieczeństwa. Człowiek zadaje sobie pytanie, ku czemu zmierza, jaki jest sens jego życia, to jest odpowiedź. To, co dokonał Chrystus przed dwoma tysiącami lat, się uobecnia, on jest pośród nas, przeżywamy tajemnicę pustego grobu, świadectwa uczniów, tego, że rzeczywiście Chrystus był tym, który zwyciężył śmierć, a nam ukazał piękną perspektywę, życia, które nigdy się nie kończy - mówił gość audycji. 

Posłuchaj
14:20 PR24_mp3 2021_04_02-20-06-44.mp3 Ks. Bogdan Bartołd o świętach Wielkiej Nocy (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także: 

Więcej w zapisie audycji 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski

Goście: Ks. Bogdan Bartołd

Data emisji: 02.04.2021

Godzina emisji: 20.06

PR24/ka

Czytaj także

"Dla wielu wiernych jest to bardzo trudne". Ks. dr Zenon Hanas o ograniczeniach pandemicznych

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 18:00
- Te ograniczenia pandemiczne bardzo utrudniają nam uroczyste obchodzenie liturgii. Dla nas, księży, to jest niezwykle bolesne. Wiem, że wielu wiernych również przeżywa to w trudny sposób i niełatwo im się z tym pogodzić - mówił w Polskim Radiu 24 ks. dr Zenon Hanas, pallotyn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sakrament pokuty musi rosnąć wraz z nami". O. Śliwiński w PR24 o dobrej spowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 15:15
- Inaczej spowiada się dziecko, inaczej młodzieniec, inaczej żona, a jeszcze inaczej człowiek w podeszłym wieku, to oczywiste. Jeśli nie ma rozwoju, następuje regres i spowiedź zaczyna być traktowana jako formalny obowiązek. Trudno wtedy przeżyć to jako spotkanie z żywym, działającym Bogiem - powiedział w Polskim Radiu 24 o. Jordan Śliwiński, kapucyn, współtwórca Szkoły dla spowiedników. 
rozwiń zwiń