X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ta operacja została przeprowadzona w sposób przemyślany". Ojciec Ramana Pratasiewicza o aresztowaniu syna

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 08:20
Ojciec Ramana Pratasiewicza powiedział, że w zatrzymanie jego syna musiały być zaangażowane nie tylko białoruskie służby. Samolot linii "Ryanair", lecący z Aten do Wilna, został wczoraj zmuszony do lądowania na lotnisku w Mińsku. Następnie zatrzymano białoruskiego blogera Ramana Pratasiewicza i prawdopodobnie jego dziewczynę.
Białoruski opozycjonista Raman Pratasiewicz
Białoruski opozycjonista Raman PratasiewiczFoto: PAP/EPA/STRINGER

morawiecki 1200 pap (1).jpg
"Akt państwowego terroryzmu". Mateusz Morawiecki domaga się sankcji wobec reżimu Łukaszenki

Przebywający od 8 miesięcy za granicą, były zawodowy wojskowy Dźmitryj Pratasiewicz, w rozmowie z rozgłośnią Radio Swaboda wyraził przekonanie, że w akcji zatrzymania jego syna uczestniczyły nie tylko białoruskie służby specjalne.

- Ta operacja została przeprowadzona w sposób przemyślany. Była przygotowywana nie jeden dzień i nie jeden tydzień. Jestem przekonany, że była to zaplanowana wcześniej akcja, a białoruskie służby specjalne nie były jedynymi zaangażowanymi w to - powiedział ojciec Ramana Pratasiewicza.

Dźmitryj Pratasiewicz dodał, że sam nie wiedział dokładnie, kiedy jego syn będzie wracał z urlopu w Grecji.

pkur

Zobacz więcej na temat: Białoruś SDP ŚWIAT

Czytaj także

Białoruski dyplomata wezwany do polskiego MSZ. Nie chciał rozmawiać z mediami

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 21:38
"Okoliczności tego zdarzenia muszą zostać niezwłocznie wyjaśnione przed właściwymi instancjami międzynarodowymi. Społeczność międzynarodowa nie może pozostawić tych działań bez zdecydowanej odpowiedzi" - oświadczył polski MSZ odnosząc się do sytuacji na Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Narażenie życia i zdrowia pasażerów". Wiceszef MSZ o zatrzymaniu samolotu Ryanair

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 23:34
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz powiedział, że oburzenie polskiego rządu w sprawie zmuszenia do lądowania samolotu linii Ryanair w Mińsku dotyczy również naruszenia procedur bezpieczeństwa. Celem strony białoruskiej były działania natury politycznej.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruski dyplomata wezwany do polskiego MSZ. Przydacz: zasłonił się brakiem instrukcji

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 00:29
- Chargé d’affaires strony białoruskiej zasłonił się brakiem odpowiednich instrukcji ze strony Mińska - powiedział w niedzielę wiceszef MSZ Marcin Przydacz, pytany o to, kto oprócz opozycyjnego aktywisty Ramana Pratasiewicza jest zatrzymany na terenie Białorusi. - Zażądałem odpowiedzi w najbliższym czasie - dodał.
rozwiń zwiń