X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wraca sprawa uchylenia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu. PiS złożył odpowiednie wnioski

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 15:02
Wicemarszałek Senatu, Marek Pęk, poinformował o złożeniu wniosków ws. zwołania Komisji Regulaminowej w sprawie o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu, Tomaszowi Grodzkiemu. Marek Pęk przyznał, że przez ostatnie tygodnie izba wyższa była zajęta sprawą Funduszu Odbudowy, ale już pora, by wrócić do tematu. – Przypominam, że bez zwołania komisji Senat nie ma możliwości w końcu zająć się tą sprawą – powiedział portalowi tvp.info Pęk i wskazał, że czerwiec to najwyższy czas, by spór o immunitet Grodzkiego został rozpatrzony.
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki
Marszałek Senatu Tomasz GrodzkiFoto: Twitter/@PolskiSenat

Cała sprawa ma związek z tym, że prokuratura chce postawić marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych. Polityka Platformy Obywatelskiej chroni jednak immunitet. 22 marca wniosek Prokuratury Regionalnej w Szczecinie o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej został więc przekazany do Senatu RP. - Pan marszałek kilka tygodni zwlekał ze sprawą, a potem znalazł jakiś kruczek formalny. Moim zdaniem niepotrzebnie zwrócił cały wniosek do prokuratury, bo wystarczyło uzupełnić konkretny brak jednego pełnomocnictwa i byłoby po sprawie. Zamiast tego robił wszystko, aby tę sprawę opóźniać – powiedział Marek Pęk.

forum tomasz grodzki 1200.png
Prokuratura uzupełniła wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu. "Próba utrudniania procedury"

Brak zgody z senackimi prawnikami

Wicemarszałek Senatu powiedział, że prokuratura nie zgadzała się ze stanowiskiem senackich prawników dotyczących zastrzeżeń. Mimo to poprawiła swój wniosek i już dawno odesłała go do Kancelarii Senatu. - Mimo licznych zapytań ode mnie oraz ze strony senatorów PiS będących członkami komisji regulaminowej nie przekazano nam żadnych konkretnych informacji – zaznacza Pęk. Dodaje, że nikt do końca nie wie, "czy coś dzieje się z tym wnioskiem, czy leży po prostu w jakimś biurku Kancelarii Senatu".

– Widać wyraźnie, że pan marszałek nie ma ochoty sam skierować wniosku do komisji, więc my spróbujemy go do tego zmobilizować - dodał Marek Pęk.

Czytaj także:

Polityk zaznaczył, że w ostatnim czasie senatorowie byli zajęci sprawą ratyfikacji Funduszu Odbudowy, jednak teraz zaapelował o profesjonalne rozpatrzenie tematu. – To było dla nas absolutnie kluczowe. Ale przypominam, że sprawa uchylenia immunitetu wisi już nad panem marszałkiem Grodzkim od wielu tygodni – powiedział wicemarszałek Senatu.

1200_Tuleya_PAP.png
"Wyczekiwał na decyzję Izby Dyscyplinarnej, której nie uznaje". Jastrzębowski o Tulei

Tomasz Grodzki zaprzecza

Od momentu wyjścia całej sprawy na jaw pod koniec 2019 roku Tomasz Grodzki mówił, że wszystkie zarzuty pod jego adresem są bezpodstawne. – Nigdy nie uzależniałem żadnej operacji od wpłaty jakiejkolwiek łapówki na moją rzecz – mówił Grodzki w grudniu 2019 r., jak tylko pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się w Radiu Szczecin.

Czytaj także:

Marszałek Grodzki pytany pod koniec marca o losy wniosku o uchylenie mu immunitetu powiedział, że dokumenty analizowane są w Biurze Spraw Senackich pod kątem formalnoprawnym. – Jeżeli będzie OK, pójdzie to do komisji regulaminowej, a jeżeli nie – będzie odesłany do wnioskodawców – mówił. – Ja się z tego wyłączyłem, to w tej chwili biegnie swoim trybem administracyjnym – zaznaczył wówczas marszałek.

dz/tvp.info

Czytaj także

"Próba robienia na złość rządowi". Marcin Horała o działaniach Senatu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 10:08
- Przeciąganie Funduszu Odbudowy przez Senat nie ma sensu. To raczej próba zrobienia na złość rządowi, a przy okazji Polsce, być może przywrócenia większości opozycyjnej w Sejmie - powiedział w piątek wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dodatkowe posiedzenie Senatu. Grodzki: jedna z ustaw ma status pilnej

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 12:24
- 10 czerwca o godz. 12 odbędzie się dodatkowe posiedzenie Senatu, ponieważ jedna z ustaw dotycząca najniższych uposażeń w służbie zdrowia ma status pilnej i izba ma czas do 11 czerwca, by się nią zająć - poinformował w czwartek marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Władze klubu KO nie są w stanie dyscyplinować swoich senatorów". Wojtas o głosowaniu nad preambułą

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 14:14
- Wyborcy Koalicji Obywatelskiej dostali sygnał, że nie jest ona w stanie utrzymać pewnej większości w Senacie - tak o głosowaniu ws. preambuły do ustawy o Funduszu Odbudowy mówił w Polskim Radiu 24 politolog, dr Jarosław Wojtas z Wyższej Szkoły Bankowej.
rozwiń zwiń