X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Masowe protesty w Sudanie. Służby bezpieczeństwa otworzyły ogień do demonstrantów

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 19:27
Do pięciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamieszek w Sudanie. Służby bezpieczeństwa otworzyły ogień do demonstrantów, którzy wyszli na ulice w stolicy - Chartumie i sąsiadującym z nim największym miastem w kraju - Omdurmanie. Wcześniej służby użyły gazu łzawiącego.
Zamach staniu w Sudanie
Zamach staniu w SudanieFoto: PAP/EPA/STRINGER

sudan zamieszki pap 1200 .jpg
Zamach stanu w Sudanie. Ekspert: ten kraj od dawna znajdował się w stanie wojny domowej

Demonstracje odbywają się dwa dni po tym, jak generał Abdel Fattah al-Burhan ogłosił stworzenie rady zarządzającej, w której wykluczono podział władzy między cywilów i wojskowych i przejęcie władzy przez armię.

Grupy prodemokratyczne potępiły to. Zapowiedziały też kontynuowanie kampanii nieposłuszeństwa i organizowanie akcji protestacyjnych przeciwko zamachowi stanu dokonanemu 25 października.

W związku z zapowiedzią manifestacji służby bezpieczeństwa zamknęły mosty i ulice prowadzące do strategicznych punktów, takich jak pałac prezydencki, budynki rządowe i lotnisko.

pkur

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Sudan Afryka