X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Stworzyła Pani własny, niepowtarzalny styl". Prezydent złożył życzenia Krystynie Prońko

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 13:41
Zwracając się do artystki, prezydent Andrzej Duda napisał, że jej niezwykły talent w połączeniu z wytrwałością i konsekwencją sprawiły, że jest nie tylko znaną i lubianą piosenkarką, ale także osobą powszechnie cenioną i szanowaną w środowisku muzycznym. Krystyna Prońko 14 stycznia świętuje 75. urodziny.
Piosenkarka i wokalistka jazzowa Krystyna Prońko świętuje urodziny. List z gratulacjami wysłał prezydent Andrzej Duda.
Piosenkarka i wokalistka jazzowa Krystyna Prońko świętuje urodziny. List z gratulacjami wysłał prezydent Andrzej Duda.Foto: PAP/Łukasz Gągulski

- W szczególnym dniu urodzin pragnę złożyć Pani najlepsze i najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy głębokiego uznania dla Pani dotychczasowej działalności artystycznej i pracy dla dobra polskiej kultury - napisał w liście skierowanym do Krystyny Prońko prezydent Andrzej Duda.

"Od czasu Pani debiutu i początków kariery u boku takich sław jak Skaldowie, Czerwone Gitary czy Czesław Niemen stworzyła Pani własny, niepowtarzalny styl, którego wyrazem są Pani najsłynniejsze przeboje. Jest Pani bez wątpienia jedną z największych dam polskiej piosenki, a jako mentorka i producentka wspiera Pani artystyczny rozwój młodych talentów, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem" - ocenił.

Płomyk nadziei na lepszą przyszłość

Duda zwrócił uwagę, że Krystyna Prońko swoimi piosenkami towarzyszyła Polakom w różnych życiowych sytuacjach, "rozpogadzając szarą codzienność i zapalając płomyk nadziei na lepszą przyszłość".

"Szczególnie przejmującym momentem w Pani karierze był udział w spektaklu »Kolęda–Nocka« do tekstów Ernesta Brylla, z muzyką Wojciecha Trzcińskiego i w reżyserii Krzysztofa Bukowskiego" - dodał. "W momencie naszej historii, gdy rodził się wielki ruch Solidarności, a Polacy podnosili głowy, by sięgnąć po wolność, wykonywany przez Panią »Psalm stojących w kolejce« wybrzmiewał wyjątkowo donośnie, dodając otuchy i wskazując na wytrwałość jako mozolną, ale niezawodną drogę do celu" - napisał Duda.

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości

Jego zdaniem, "pamiętając, jak głośnym echem odbiło się to niezwykłe artystyczne przedsięwzięcie, można śmiało powiedzieć, że jeżeli kamienie istotnie drgnęły i runęły mury, to przyczynił się do tego również Pani niepowtarzalny głos". Wyraził wdzięczność za udział wokalistki w "Koncercie dla Niepodległej" na Stadionie Narodowym w Warszawie z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

"Cieszę się, że mogłem jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu zasług dla kultury narodowej odznaczyć Panią Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. To wyraz głębokiego przekonania o wyjątkowości Pani dorobku i życiowej postawy" - przypomniał.

Gratulując "pięknego jubileuszu", życzył artystce "dobrego zdrowia, pogody ducha i wielu sił do dalszej pracy twórczej oraz wszelkiej pomyślności".

Czytaj także:

pg

Czytaj także

103. rocznica odzyskania niepodległości. Blisko 100 wydarzeń upamiętniających w całej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 08:58
Blisko 100 wydarzeń w całej Polsce upamiętni 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Będą to wystawy, koncerty, gry plenerowe, warsztaty czy debaty historyczne. Nie zabraknie także uroczystego odśpiewania hymnu. Przedstawiamy wybrane wydarzenia.
rozwiń zwiń