more_horiz
Wiadomości

"Powinni trzymać go z daleka od dziennikarzy". Media z USA krytycznie o konferencji Bidena

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 11:53
Amerykański tabloid "New York Post" bardzo krytycznie podszedł do konferencji prasowej prezydenta USA Joe Bidena, podczas której zapowiedział on, że rodzaj sankcji wobec Rosji będzie uzależniony od stopnia agresji wobec Ukrainy. Jak ocenił dziennik, to zachęta do rozszarpywania Ukrainy po kawałeczku.
New York Post: Biden zachęca Rosję do rozszarpywania Ukrainy po kawałeczku
"New York Post": Biden zachęca Rosję do rozszarpywania Ukrainy po kawałeczkuFoto: PAP/EPA/Oliver Contreras / POOL

"Jeśli środowa konferencja prasowa prezydenta Joe Bidena miała wzbudzić zaufanie, to ten plan zawiódł na całej linii. Mimo że większość czasu prezydent spędził, wywołując reporterów z «bezpiecznej» listy przygotowanej przez jego personel, to wciąż się potykał, a jego wypowiedzi zbyt często nie miały żadnego sensu" - czytamy w komentarzu redakcyjnym "NY Post", opublikowanym w czwartek na stronie internetowej gazety.

"Szczególnie chaotyczne były jego odpowiedzi na temat Ukrainy. Sprawa jest dość prosta: (prezydent) Władimir Putin grozi inwazją i zrobi to, jeśli uzna, że ujdzie mu to płazem. A przynajmniej spróbuje nakłonić Zachód, by mu coś zaoferował. [...] Wydaje się, że Biden na ochotnika zaproponował Rosji łapówkę, mówiąc, że Ukraina w najbliższym czasie nie zostanie członkiem NATO. Nawet jeśli to prawda, po co ograniczać swoje opcje?" - pyta retorycznie tabloid.

Wykaz błędów

Następnie wylicza kolejne błędy popełnione - jego zdaniem - przez amerykańskiego przywódcę.
"Co gorsza, w pewnym momencie prezydent zasugerował, że Putin «nie ma innego wyjścia», jak tylko zaatakować, ponieważ zaszedł już za daleko. Przynajmniej wydaje się nam, że tak powiedział, bo składnia Bidena nie pozwalała tego stwierdzić na 100 proc.

Powiedział też wprost, że Putin wygra, choć poniesie wielkie straty. [...] Aha, i Biden zasugerował, że Rosji może ujść na sucho «drobne wtargnięcie». Jest to zaproszenie do zabrania jednego kawałka Ukrainy teraz - i kolejnych kawałków później. Co za katastrofa. Nic dziwnego, że personel Bidena robi wszystko, co w jego mocy, aby trzymać prezydenta z daleka od prasy - spuentował "New York Post". 

Potencjalny scenariusz inwazji na Ukrainę Potencjalny scenariusz inwazji na Ukrainę

Czytaj także:

es

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem