more_horiz
Wiadomości

Negatywne skutki Fit for 55. Piotr Nowak: to zabójcze dla unijnej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 21:43
Minister rozwoju i technologii Piotr Nowak powiedział, że transformacja klimatyczna Unii Europejskiej powinna być dostosowana do zaawansowania i zamożności poszczególnych gospodarek.
Minister rozwoju i technologii Piotr Nowak pokazał negatywne skutki unijnej polityki klimatycznej
Minister rozwoju i technologii Piotr Nowak pokazał negatywne skutki unijnej polityki klimatycznejFoto: Shutterstock/Evgeny_V

W rozmowie z TVP Info minister podkreślił, że w obecnej sytuacji mniej zamożne kraje Unii przeprowadzają transformację wolniej i są za to karane. Jego zdaniem unijna polityka powinna brać pod uwagę możliwości najsłabszych państw.

- Polityka Unii Europejskiej, gdzie słyszymy hasła, że jesteśmy jednością, dbamy o wszystkich, chcemy zapewnić wzrost gospodarczy w każdym kraju, wzrost zamożności, powinna uwzględniać i powinna być dostosowana do najsłabszych krajów. A jest przeciwnie, jest zupełnie odwrotnie - powiedział Piotr Nowak.

Minister rozwoju i technologii dodał, że realizacja unijnego pakietu Fit for 55 będzie "zabójcza dla unijnej gospodarki". Jego zdaniem polityka klimatyczna stała się w Unii ideologią.

Ogłoszony przez Komisję Europejską pakiet Fit for 55 to zestaw propozycji legislacyjnych służących dostosowaniu unijnej polityki klimatycznej i energetycznej do ograniczenia emisji netto gazów cieplarnianych o co najmniej 55 procent w perspektywie roku 2030, wobec poziomu z roku 1990.

Posłuchaj
00:13 11512415_1.mp3 Piotr Nowak o transformacji klimatycznej UE (IAR) 

Czytaj także:

kmp

Zobacz także

Zobacz także