more_horiz
Wiadomości

Alert IMGW dla Pomorza: uwaga na silny wiatr

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2022 10:24
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze w strefie brzegowej i nadmorskich powiatach województwa pomorskiego.
IMGW ostrzega przed wiatrem w woj. pomorskim
IMGW ostrzega przed wiatrem w woj. pomorskimFoto: Wojciech Wrzesien/Shutterstock & IMGW

Ostrzeżenie IMGW dotyczy powiatów: puckiego, wejherowskiego, lęborskiego i słupskiego. Synoptycy poinformowali, że prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 55 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego-zachodu.

Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią na wybrzeżu. Ostrzeżenie obowiązuje w sobotę od godz. 10 do 19.

Pogoda w weekend

Choć na Pomorzu może powiać, to synoptycy zapowiadają pogodny weekend.  - W całym kraju w najbliższe dni pogoda będzie zachęcała do pobytu na świeżym powietrzu. Będzie ciepło i bez większych opadów - powiedział PAP Michał Ogrodnik z IMGW-PIB.

- W sobotę czeka nas pogoda wyżowa, z punktowymi, słabymi opadami deszczu. Dużo słońca praktycznie w całym kraju. Przelotny deszcz możliwy jest w północnej oraz południowo-wschodniej części kraju - dodał ekspert.

» INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

ms

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem