more_horiz
Wiadomości

Atak na pracowników TVP. Policja wytypowała prawdopodobnego sprawcę

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 13:39
Jak poinformował PAP oficer prasowy śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata, funkcjonariusze zajmują się sprawą po zawiadomieniu złożonym przez TVP. Chodzi o atak na pracowników TVP przed budynkiem stacji. Zostali oni m.in. opluci, usłyszeli wiele obraźliwych słów oraz rzucono w ich kierunku szklaną butelkę. Policja wytypowała prawdopodobnego sprawcę. 
Atak na pracowników TVP. Policja wytypowała prawdopodobnego sprawcę
Atak na pracowników TVP. Policja wytypowała prawdopodobnego sprawcęFoto: Twitter.com/@tvp_info

Śródmiejska policja wyjaśnia incydent, który miał miejsce w niedzielę przed siedzibą Telewizji Polskiej w Warszawie. Jeden z pracowników stacji został opluty i obrażony przez agresywnego mężczyznę. Funkcjonariusze wytypowali prawdopodobnego sprawcę zajścia. 

Jak poinformował PAP oficer prasowy śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata, funkcjonariusze zajmują się sprawą po zawiadomieniu złożonym przez TVP. 

TVP Info relacjonowało, że na placu Powstańców Warszawy, gdzie TVP ma siedzibę, doszło do napaści i aktów agresji fizycznej w stosunku do ekipy i pracowników ochrony stacji. Telewizja zamieściła nagranie tej sytuacji. Widać na nim dwóch mężczyzn, z których jeden obraża i pluje na pracownika stacji, a odchodząc, rzuca w kierunku ekipy szklaną butelką. Mężczyźni wsiedli następnie do auta, które stało w pobliżu budynku i odjechali.

Podinsp. Szumiata przekazał, że policjanci jeszcze w poniedziałek planują przesłuchać świadków i potwierdzić z pokrzywdzonym, czy wytypowany przez nich mężczyzna jest sprawcą incydentu.

Rzecznik poinformował też, że dopiero po tych czynnościach policja będzie miała więcej informacji na temat zdarzenia.

Atak na pracowników TVP

"Fizyczne ataki na dziennikarzy i członków ekip realizujących materiały prasowe są jaskrawym naruszeniem zasady wolności słowa i nigdy nie powinny mieć miejsca" - oceniło Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

"Dlatego CMWP SDP przyłącza się do apelu TVP o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców opisanego zajścia i wyciągnięcie wobec nich konsekwencji prawnych" - podsumowano.

Czytaj także:

Zobacz także: Anna Maria Żukowska z Lewicy w Programie 1 Polskiego Radia o ataku na dziennikarzy TVP

ASP

Zobacz także

Zobacz także