more_horiz
Wiadomości

Chińscy działacze społeczni zesłani do obozu pracy przymusowej

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2011 10:46
W Chinach od kilku tygodni zatrzymywani są aktywiści i prawnicy. Ma to związek z apelami do rozpoczęcia "jaśminowej rewolucji".
Audio

Hua Chunhui i Wei Qiang zostali bez procesu skazani na pobyt w obozie reedukacji przez pracę - podała organizacja "Chinese Human Rights Defenders". Pobyt w takich ośrodkach zazwyczaj nie przekracza trzech lat.

Inny działacz społeczny 59-letni Zhu Yufu został formalnie oskarżony o prowadzenie "działalności wywrotowej".

Od połowy lutego tego roku, kiedy w chińskojęzycznym internecie pojawiły się apele wzywające Chińczyków do pokojowych protestów na wzór "jaśminowych rewolucji" w krajach Bliskiego Wschodu, chińskie służby bezpieczeństwa aresztowały prawie 40 działaczy społecznych. Nie ma informacji o losie co najmniej 18 osób, w tym znanego chińskiego artysty Ai Wei Wei’a, zatrzymanych wcześniej przez policję.

Sytuacją w Chinach zaniepokojona jest szefowa unijnej dyplomacji. Catherine Ashton zaapelowała do chińskich władz o ujawnienie informacji na temat osób, które zostały zatrzymane bez postawienia im formalnych zarzutów.

IAR, aj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem