Rzymskie "wakacje" Woody'ego Allena

Jeden z najsłynniejszych reżyserów światowego kina kręci w Rzymie swój nowy film pod roboczym tytułem "Bop Decameron".

2011-08-03, 16:55

Rzymskie "wakacje" Woody'ego Allena
Woody Allen. Foto: Wikimedia Commons/Colin Swan

Posłuchaj

Woody Allen kręci w Rzymie - korespondencja Marka Lehnerta (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Mimo iż towarzyszy mu ekipa 40 osób, a sprzęt przywieziono dziesięcioma ciężarówkami, amerykański reżyser ma czas się zrelaksować i uciąć sobie nawet poobiednią drzemkę.

Jeden z czterech epizodów nowego filmu Allena zlokalizowany jest na rzymskim Zatybrzu - dzielnicy cyganerii i turystów. Praca na planie rozpoczyna się o godz. 9 rano, gdy jest jeszcze w miarę chłodno. Po obiedzie reżyser odpoczywa w cieniu na wygodnym krześle, bywa, że nawet się zdrzemnie. O godz. 17 wszyscy wracają znów na plan.

Ekipa zajęła pracownię znanego rzymskiego architekta: w tym zawodzie pracuje również postać, którą gra Alec Baldwin. Jego partnerami są Ellen Page i Jesse Eisenberg. Przedstawiciel włoskiego koproducenta - którym jest firma Silvio Berlusconiego "Medusa" - zapewnia, że prace przebiegają zgodnie z programem i reżyser jest zadowolony z ich rezultatu.

Jeden z włoskich aktorów zaangażowanych do filmu ujawnił, że bohaterem ostatniego epizodu będzie sam Michał Anioł. Wątpliwe jednak, by miejscem akcji mógł być Watykan.

IAR, aj

Polecane

Wróć do strony głównej