Maturzyści w stresie. Ruszają egzaminy poprawkowe
Ponad 60 tysięcy maturzystów przystąpi we wtorek do pisemnych egzaminów poprawkowych. Większość z nich napisze test z matematyki, który sprawił w tym roku największe problemy.
2011-08-23, 06:50
Posłuchaj
Lucyna Grabowska, kierownik Wydziału Matur z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, poinformowała, że do poprawki mogą przystąpić jedynie ci maturzyści, którzy nie zdali jednego egzaminu obowiązkowego: ustnego lub pisemnego.
Według danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej większość maturzystów napisze we wtorek test z matematyki. Opinię te potwierdza Bogusława Kornaszewska, dyrektor 42 Liceum Ogólnokształcącego im M. Konopnickiej w Warszawie. Jak ocenia Kornaszewska, matura z matematyki była nieco trudniejsza niż w roku ubiegłym, przez co niektórym uczniom zabrakło czasu na rozwiązanie wszystkich zadań.
Łącznie chęć przystąpienia do egzaminów poprawkowych zadeklarowało 72 tysiące uczniów, zdecydowana większość to tegoroczni absolwenci. Do piątku z kolei potrwają egzaminy ustne.
mr